Чи бути проекту «Літо-2020»?

В зв’язку з пандемією COVID-19 це питання мені доводилось задавати представникам іспанських та португальської асоціацій, які щороку запрошують дітей ветеранів АТО/ООС та інших категорій населення, що проживають на забрудненій радіацією території Іванківського району, на відпочинок до своїх країн.

Врешті-решт було вирішено обговорити його на онлайн-конференції. Відгукнулися іспанські благодійні асоціації «Chernobilen Lagunak», «EsPerTu» та «USPT». Не залишилися осторонь і португальці, адже саме «Liberty Seguros», переймаючись військовим конфліктом з Росією, запрошували останні роки найбільшу кількість дітей з сімей ветеранів. З вдячністю згадували відпочинок в Португалії діти з сімей Вислоцьких, Беденків, Безпалих, Кавнацьких, Олійників та багатьох інших, які упродовж декількох років оздоровлювалися на березі Атлантичного океану.

То ж наступне слово після мого короткого виступу взяв Пауло Пірес, координатор португальської благодійної асоціації: «В асоціації з перших днів, майже щороку бував в Іванкові, бачив і знав, як живуть українці, особливо в селах. Та найбільше мене хвилювало те, що у вас точиться нікому не потрібна війна. Ми, разом з колегами, переймаючись цією проблемою, намагалися щоліта запрошувати нових дітей з ветеранських сімей. І сьогодні, прикро про це говорити, але керівництво компанії «Liberty Seguros» прийняло рішення закрити проект. Це ніяк не пов’язано з пандемією, це рішення нового керівництва компанії. Поки що складно говорити, чи в майбутньому ми прийдемо до якоїсь згоди щодо відновлення проекту, але все-таки надію не втрачаємо. В цьому році деякі приймаючі сім’ї з Португалії підписали договір про тимчасову співпрацю з іспанською асоціацією «EsPerTu», м.Барселона, тому невеличка кількість діток все ж матиме змогу повернутися у цю чудову країну».

Нерея Зубія – асоціація «Chernobilen Lagunak» (м.Сан Себастьян): «Біда для всіх одна, тим більше вона є нашою спільною. Іспанія дуже постраждала від пандемії. Дітей ми запрошуємо, єдине не знаємо, як у подальшому буде розвиватись ситуація із зростанням випадків коронавірусу. На сьогодні Іспанія на другому місці у світі по кількості захворювань. Ведуться перемовини з авіакомпанією про можливе перенесення дат вильоту дітей на більш пізніший час. Наразі всі зайняли позицію очікування».

Хуліо Фернандес та Роса Мартін, «EsPerTu» (м.Барселона): «У нас найбільший досвід співпраці з вашою організацією. Ми знаємо один одного понад 20 років. Цього літа ми планували запросити 75 дітей. Вже зараз зрозуміло, два місяці відпочивати вони не зможуть, адже ситуація складна і ніхто не впевнений, що вона покращиться так швидко. Є надія, що можливо хоч у серпні буде змога приїхати, але є сумніви. Мої колеги стурбовані ще й пожежами в Україні, які ми всі бачимо по іспанському телебаченню. Впевнені, що дітям необхідно виїхати із забрудненої зони. Для цього у нас все є – гори, море, чисте повітря. Сподіваємось, що в серпні ми зустрінемось».

Марілена Мас, «USPT» (м.Пальма де Майорка), подякувала за співпрацю та повідомила, що асоціація цього року, враховуючи всі ризики, прийняла рішення відмінити проект «Літо-2020» з надією на те, що ситуація покращиться і проект буде успішно відновлено наступного року.

До обговорення долучилися й інші члени асоціацій. Бурхливе обговорення тривало протягом 2-х годин. По закінченню конференції ГО «Центр розвитку громади» запевнив своїх західних партнерів, що продовжуватиме оформлення всіх документів для можливої поїздки дітей за кордон влітку 2020 року із врахуванням всіх обставин, які можуть виникнути у цей нелегкий час і, у разі необхідності, бути готовими відмінити поїздку.

Інна Шеремет, фахівець із соціальної роботи

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...