Метод постановки цілей

Крок перший. Прояснення подробиць. Він включає в себе аналіз поточної життєвої ситуації, у якій ви перебуваєте та відповіді на питання, чого ви хотіли б досягти. Це вимагає уяви і певної свободи від обмежень, але сміливість у постановці цілей не повинна, звичайно, межувати з безглуздям і втратою почуття реальності.

Крок другий. З’ясування можливостей. На цьому етапі створюється список можливостей (внутрішніх і зовнішніх) для досягнення поставленої мети.

Крок третій. Прийняття рішення про те, що вам потрібно.

Крок четвертий. Вибір. Коли діапазон наявних можливостей вже визначений, необхідно зробити вибір на що направити зусилля. При цьому слід враховувати деякі психологічні моменти:

1.   Будуючи свій вибір на основі аналізу всіх виявлених раніше можливостей, ви забезпечуєте його свідомість.

2. Ви маєте шукати не краще рішення, а здійсненне.

3.  Сумніви в процесі вибору цілком припустимі. Але якщо ви зробили вибір, то дійте. Розумна людина сумнівається до того, як прийняла рішення, нерозумна – після.

Крок п’ятий. Уточнення мети. Мета, сформульована неконкретно, невизначено, найчастіше залишається мрією, тому варто витратити час на уточнення та конкретизацію мети.

Крок шостий. Встановлення часових меж. Час надає можливості, і управління ним розширює ці можливості. Для вирішення кожного завдання (стратегічного і тактичного) повинні бути встановлені суворі часові межі.

Крок сьомий. Контроль досягнень. Для того щоб стежити за своїми досягненнями, рекомендується взяти за основу якусь міру успіху. Об’єктивні критерії (вимірювачі) необхідні, навіть якщо вони вимагають жорсткого порядку. Якщо вони є, людина отримує деякі психологічні переваги:

• з’являється зворотній зв’язок з ефективністю роботи;

•  по ходу просування до мети виникає почуття задоволення, а успіх окрилює;

•   при невдачі створюється можливість переосмислити обрану стратегію і спланувати нові дії.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...