Зумінари від Міжнародної організації з міграції

Наприкінці 2019 року заступник директора ЦСПР Людмила Шелест та психолог Тетяна Моісеєнкова брали участь у триденних тренінгах, організованих Міжнародною організацією з міграції (МОМ) в межах проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що реалізується за підтримки Європейського Союзу. Серія таких навчань була проведена у Києві та інших містах України для психологів, військових психологів, психотерапевтів та інших фахівців, які працюють з ветеранами та членами їхніх родин. У продовження розглянутих тем було заплановано ще кілька тренінгів та ретритів, які мали розпочатися у березні 2020 року.

Проте карантин вніс свої корективи. І якби це трапилося ще років 10 тому, мусили б змиритися і чекати закінчення карантинних обмежень. Проте сьогодні інтернет-технології надають можливість проводити онлайн-навчання, збираючи учасників з різних міст, областей,  країн та континентів.  Навчання від МОМ поєднало Україну і США.

Онлайн-семінари проходили в програмі Zoom протягом 4 днів кожен: 21-24 квітня – «Навички концептуалізації та розгляду випадків», 26-29 квітня – «Стрес, криза та травма».  Оскільки тренер працював з Америки через значну різницю в часі навчання розпочиналося о 15.00 і тривало до 21.00 години. Спікер – Джошуа Креймайєр, доктор філософії, ліцензований професійний консультант, терапевт з подружньої та сімейної терапії, який працює в Університеті Ріджис (Колорадо, США), також є консультантом у проекті для ветеранів та їх сімей «Відкриті двері» (Київ) та тренером у проекті МОМ. Крім цього він – колишній військовий, що виконував місію в Іраку, тому як ніхто розуміє, що таке травми війни, через що доводиться проходити ветеранам та що відчувають члени сімей військовослужбовців. Як любить говорити Джош: «Моя дружина «воювала» разом зі мною».

Онлайн-семінари охоплювали питання, надзвичайно важливі в роботі псизологів з учасниками АТО: стрес, горе, криза, втрата, психологічна травма, вплив пережитих на війні подій на військовослужбовця та членів його сім’ї, відмінність впливу у залежності від віку людини. Тренер ділився основними підходами до психотерапії та техніками й прийомами, які можна використовувати в індивідуальному та сімейному консультуванні. При цьому спирався й на свій досвід військовослужбовця. Під час навчання Джошуа використовував підготовлені презентації, демонстрував відеоролики, пропонував обговорення в загальній групі, малих групах та парах. Спільно працювали над розробкою поведінкових стратегій для здійснення ефективних кризових інтервенцій, що будуть направлені як на окремих індивідів, так і на групи людей, що пережили кризу, включаючи навички інтерв’ювання та консультування. Обговорення сприяли обміну досвідом роботи з ветеранами, вправи давали можливість попрактикуватися в методах роботи з психологічною травмою. Серед важливих аспектів – застосування дієвих стратегій, що сприяють розумінню клієнтом шляхів виходу зі складної ситуації та доступу до різноманітних ресурсів громади, включаючи: психофармакологію, групову та сімейну допомогу, допомогу членам сім’ї. Також Джошуа наголошував, що для успішної діяльності психолога необхідно не тільки працювати над підвищенням свого професійного рівня та набувати необхідний досвід, а й проходити супервізії, володіти прийомами самооцінювання та отримувати зворотній зв’язок від клієнтів.

8 днів онлайн навчання по 6 годин щодня з перекладачем – це, звичайно, стомливо. Проте онлайн-семінари – це безцінна можливість для навчання у міжнародних тренерів та спілкування з колегами зі всієї України. Протягом усіх днів у семінарі брала участь й представниця МОМ Анна Ковальова, яка координує проект з реінтеграції ветеранів і знайома  як фахівцям Іванківського ЦСПР, так і активним учасникам АТО нашого району. Як і всі попередні заходи, що організовувалися МОМ, дані міжконтинентальні семінари відзначилися високим рівнем проведення й інформаційного забезпечення.

Людмила Шелест, заступник директора ЦСПР

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...