Робота на карантині.«COVID-19» – поборемо разом

Як тільки ми почули, що пандемія коронавірусу сколихнула всю світову спільноту, то вирішили запровадити акцію «COVID-19» – поборемо разом».

         Обговоривши з колегами план її проведення, зупинилися на трьох напрямках:

  • Запитуйте – відповідаємо (інформаційне забезпечення)
  • «Маска для себе – захист для всіх» (пошиття масок та безкоштовне їх розповсюдження)
  • Онлайн – консультації психологів, фахівців із соціальної роботи

Пропозицію-оголошення розмістили в соціальних мережах, окрім цього запропонували сім’ям учасників АТО/ООС долучитися до її проведення. Першими відгукнулися Оксана Пархоменко та Дмитро Орещенко. Спробував шити маски і Сашко Жержерунов. Я, особисто, вперше сіла за швейну машинку, потім, як виявилося, це не так і складно. Єдине, що без привички відчувала дискомфорт в спині. Значну допомогу надала діловод Центру Галина Печнікова. В результаті частина масок була передана ветеранам, членам їх сімей, інші роздавалися населенню Іванкова. Анна Осипенко теж долучилася до пошиття масок, хоча її основною участю в заході став інформаційний напрямок. За період акції було виготовлено та роздано 100 буклетів: «Увага! Коронавірус! (COVID-19)», «Як зробити антисептик в домашніх умовах», «Найефективніші шляхи захисту від коронавірусу», «Топ продуктів від вірусів», «Як не заразитися коронавірусом в супермаркеті».

Робота психологів та фахівців із соціальної роботи під час акції заключалася не тільки в консультуванні, а й підвищення власного фахового рівня. Для полегшення роботи було надано номери мобільних телефонів (вайбер), за робочим телефоном проводився відповідний запис надання консультацій. По закінченню місяця зробили висновок, що кількість консультацій зменшилась, не дивлячись на те, що тривожність, особливо у дружин бійців, зросла.

Сьогодні ми чуємо про продовження карантину до 11 травня, після якого буде певне послаблення. Нам послаблюватися не можна. Робота з населенням, зокрема з родинами учасників АТО/ООС має продовжуватися.

Ірина Струпова фахівець із соціальної роботи

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...