Проект Іванківського ЦСПР «Ветеранський простір» представлено на форумі обміну досвідом в межах проекту МОМ

Проект Іванківського ЦСПР «Ветеранський простір»
представлено на форумі обміну досвідом в межах проекту МОМ

Заступник директора Іванківського ЦСПР Людмила Шелест взяла участь у Форумі обміну досвідом між громадами-учасницями проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що втілюється Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Протягом 4 днів з 31 січня по 02 лютого 2020 року в Києві у Veteran Hub проходив Форум обміну досвідом між громадами-учасницями проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що втілюється Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Форум відкрив Антон Колумбет – перший заступник міністра Міністерства ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, який у своєму вітальному слові зазначив, що надзвичайно важливо використовувати і перепрофільовувати досвід ветеранів для розвитку локальних лідерів. Треба підтримувати ініціативи місцевих громад та громадських організацій, при цьому фінансувати не статутну, а проектну діяльність. Саме тому одним з напрямів діяльності Мінветеранів є фінансова підтримка ветеранських проектів.

Стівен Роджерс – старший програмний менеджер МОМ, у своєму виступі підкреслив, що ветерани часто з недовірою ставляться до цивільного населення, вважаючи, що цивільні ніколи не зрозуміють тих, хто пройшов війну. Проект покликаний сприяти порозумінню, згуртуванню громад, реінтеграції і підтримці ветеранів шляхом активного включення у взаємодію різних цільових категорій громади.

Дермот Гамільтон – програмний директор Stabilization Support Services, розповів, що з 2015 року організація працює в Україні, і це вже другий проект спільно з МОМ. Співпрацюють також і з Міністерством ветеранів. Зокрема, у тісній колаборації створено 4 будинки ветеранів у Житомирі, Одесі, Миколаєві та Рівному.

Під час форуму близько 30 громад з Київської, Львівської і Дніпровської областей презентували свої локальні проекти з реінтеграції ветеранів та згуртування спільнот, що втілюються з допомогою МОМ. Упродовж восьми місяців ініціативні групи громад аналізували проблеми та потреби, розробляли та втілювали проекти соціального згуртування, котрі залучають ветеранів до громадської активності й допомагають їм реадаптуватися до цивільного життя. На форумі ділилися першими результатами, обговорювали успіхи та виклики в реалізації своїх проектів, а також налагоджували контакти для подальшої співпраці.

У Білій Церкві та Львові, Києві та Славському, Нікополі та Боярці, в інших містах і містечках громади спільно з ветеранами: організували навчання громадянській освіті різного формату; створювали відкриті громадські простори; започатковували групи й табори з психологічної допомоги та емоційної підтримки; ходили в гори, сплавлялися річками, займалися спортивною реабілітацією; проводили творчі майстерні з елементами арт-терапії; розробляли навчальні онлайн-курси та інфокампанії з працевлаштування; робили десятки культурних заходів: вистав, концертів, кінопоказів, фотовиставок тощо; працювали з питаннями екології, сім’ї, молоді та людей старшого віку, інклюзивності; проводили тренінги з домедичної підготовки.

Людмила Шелест як координатор проекту «Ветеранський простір» презентувала на форумі напрацювання громади смт Іванків. Хоч проект ще реалізовано лише на 50%, успіхи вже є: проведено 3 навчальні тренінги для членів ініціативної групи та активістів громади; створено ветеранську футбольну команду «Іванків-АТО», налагоджено графік ігор з ветеранами інших областей, місцевими футбольними командами, дітьми, випущено мотиваційний календар «Разом до перемоги!»; щотижня проводяться навчальні гуртки з комп’ютерної та медіа грамотності, англійської мови для дітей учасників АТО/ООС, ВПО, соціально незахищених категорій; розпочато облаштування простору громадської активності для спілкування, взаємодії, проведення заходів ветеранів та членів громади, роботу кінотеатру та майстерень просто неба, роботу мобільної «живої» фотовиставки «Ветеран в моїй громаді»; висаджено «Алею ветеранів»; проведено ряд заходів з патріотичного виховання дітей та молоді, зміцнення сімейних засад.

Поєднує ці різні заходи та ініціативи спільна мета: сприяти реінтеграції ветеранів та їх сімей, забезпечити їх «включеність» у процес змін, згуртовувати громади, долати стереотипи, відновлювати довіру, формувати позитивний образ ветерана, вирівнювати можливості для різних людей у громаді. Обмін досвідом, успіхами та викликами – це важлива складова успішної реалізації проектів.

Форум відбувся в рамках проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», який МОМ реалізує за фінансової підтримки Європейського Союзу. Виконавчі партнери проекту – СТАН \ STAN art group у Львівській області, БФ Stabilization Support Services – у Дніпропетровській, Інша Освіта / Insha Osvita – в Київській.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...