ПАМ’ЯТКА учням про порядок дій при розпиленні невідомої речовини (газу) у навчальному закладі


Останнім часом на території області почастішали випадки розпилення невідомої речовини (газу) на території навчальних закладів, що супроводжувались істотним погіршенням самопочуття учнів, педагогів та персоналу закладу.

ЩО РОБИТИ УЧНЕВІ

який опинився поруч із місцем розпилення невідомої речовини (газу)?

  1. Не піддавайтесь паніці.
  2. Потрібно якнайшвидше покинути небезпечну зону – вийдіть на свіже повітря (якщо розпилення сталося у приміщенні), закривши ніс та рот хустинкою або іншими підручними засобами (шарфом, одягом тощо).
  3. Негайно повідомте персонал школи про небезпечну ситуацію – вони знають, як діяти у разі виникнення НС: викличуть поліцію (телефон 102), екстрену медичну допомогу (телефон 103), пожежну охорону (телефон 101).

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

при потраплянні невідомої речовини (газу) на слизові та в очі

  • Зберігайте спокій та заспокойте дитину (дітей), яка потрапила у зону ураження.
  • При наданні допомоги до приїзду медичних фахівців, пам’ятайте: очі не можна терти руками – це збільшує площу ураження. Краще обережно протерти уражене місце носовичком або серветкою.
  • Пам’ятайте, що не потрібно через силу відкривати очі – блефароспазм не дозволить це зробити одразу. Необхідно часто кліпати очима – інтенсивна сльозотеча допоможе швидше позбавитися від залишків речовини.
  • Якщо ви чи потерпіла дитина носить контактні лінзи, їх необхідно одразу зняти.
  • При можливості промийте очі, шкіру, слизові 2% розчином бікарбонату натрію (харчової соди).

Іванківський РС ГУ ДСНС України у Київській області наголошує, що всі ці заходи дають тільки полегшення, а не знімають симптоми. За подальшими рекомендаціями потрібно обов’язково звернутися до спеціалістів за кваліфікованою медичною допомогою (сімейного лікаря, офтальмолога).

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...