ФК «Іванків-АТО» бере участь у футбольній Лізі учасників АТО

Футбольна Ліга учасників АТО – єдиний в Україні чемпіонат з футболу серед учасників та ветеранів АТО/ООС, де змагаються 100% учасників бойових дій – захисників України. Всеукраїнська футбольна Ліга учасників АТО сезону 2019 року складається із 88 команд, а це близько 3000 військових, які змагаються між собою в два кола, весна та осінь, в шести дивізіонах: «Захід», «Схід», «Північ», «Південь», «Центр» та «Київ». Головний трофей сезону – Кубок героїв АТО.

За результатами змагань переможці регіональних дивізіонів матимуть можливість розіграти перехідний Кубок Героїв АТО на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського 14 жовтня до Дня Захисника України.

Команда-дебютант «Іванків-АТО» приєдналася до футбольної родини ветеранів України вже у другому колі. В регіональному дивізіоні «Північ», до якого входить наша команда, між собою змагаються 10 ветеранських команд з Київської, Житомирської, Сумської, Чернігівської областей та м.Київ. Відповідно до графіка кожна з них зіграла 9 матчів, які проходили майже щосуботи протягом липня-вересня.

Федерація футболу України при підтримці ГС «Українці разом» забезпечили всі команди-учасники формою. І наша команда тепер має свою форму з емблемами Федерації футболу, Ліги учасників АТО та емблемою команди! На кожного футболіста оформлена картка гравця з фотографією та особистими даними. Перед кожною грою команди-суперники проводять «фейс-контроль», відслідковуючи, щоб у матчах брали участь лише учасники АТО і лише ті, що заявлені перед початком чемпіонату. Далі все за протоколом: вітання команд і суддів, жеребкування (хто на якій частині поля починає гру), рукостискання капітанів. Після привітання команди схиляють голови у хвилині мовчання в пам’ять про загиблих учасників АТО/ООС. Далі свисток і розпочинається гра…

ФК «Іванків-АТО» вже зіграли всі 9 ігор у «Північному дивізіоні»: з ФК “Арсенал” ЗСУ у військовому містечку неподалік Радомишля Житомирської області, ФК «Ромен» у м.Ромни Сумської області, ФК «Барс» НГУ в Лютежі, ФК «Президентський полк» у Вишневому, ФК «Побратим» в Броварах, ФК «Ірпінь АТО» в Ірпені та інші ігри. Матчі проходили дуже цікаво, динамічно, місцями навіть жорстко. В кожної команди свій характер, свій стиль гри. Звичайно, суперники відрізнялися значно більшим досвідом. Наприклад, команда «Купол-95» ЗСУ створена ще у 2015 році і нині грає в трьох футбольних лігах! Тренер «Президентського полку» – лідера турнірної таблиці – колишній гравець київського «Динамо»! Воротар ФК «Старт» ЗСУ з Житомира є входить до всеукраїнської збірної, що грає матчі міжнародного рівня з ветеранами Грузії, Литви та інших країн Європи. З молодих команд тільки «Арсенал» ЗСУ, яка створена рік тому, але вже відіграла перше коло ігор в Лізі, і наймолодша – наша. Ще один нюанс: команди, що створені при військових частинах, мають змогу систематично тренуватися, гравці постійно на місці, їм не треба відпрошуватися з роботи, шукати собі заміну, їхати з іншого села, особливо коли транспорт ходить рідко. Також зручно збиратися на тренування мешканцям одного міста, це не район найбільший за площею в Україні. У наших футболістів з цим постійно виникають труднощі.

Проте, для тих, хто хоче грати, непереборних перешкод не існує! «Іванків-АТО» впевнено набираються досвіду, показують достойні результати і їх майстерність зростає з кожною грою! «Головне, – як зазначив капітан команди Ярослав Гаркуша, – це отримувати задоволення від гри. Ми не ставимо собі за мету стати професійною командою. Нас об’єднало спільне захоплення, яке додає нам наснаги, наповнює життя новими барвами, емоціями, знайомствами, перспективами».

І дійсно, ветерани не тільки грають у футбол, це розрядка, спілкування з побратимами, вони обмінюються інформацією, вирішують проблемні «атошні» питання, дають поради, підтримують один одного. З нетерпінням команда чекає відкриття нового стадіону, де з новим натхненням продовжить свої тренування і з гордістю зможе приймати інші команди учасників АТО.

ЦСПР та ГО «Учасники бойових дій АТО» всіляко підтримують футбольну команду, допомагають з вирішенням організаційних питань, так як розвиток ветеранського спорту, підтримка ветеранських ініціатив, патріотичне виховання підростаючого покоління, популяризація позитивного образу ветерана в громаді є надзвичайно важливими.

Тому, хто ще не приєднався до футбольної команди або фан-клубу – ласкаво просимо!

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...