Чаруюча вічність кохання

Екскурсії для людей клубу поважного віку «Пролісок» не дивина. Щороку вони дізнаються про щось нове, відвідуючи історичні пам’ятки України. Побувати у Софіївському парку цього разу бажаючих виявилось багато. Почувши про поїздку до неї долучилися жителі Іванкова, які про роботу клубу знали лише зі слів знайомих, соціальних мереж та ЗМІ.

Парк «Софіївка» заснований у 1796 р. власником Умані Станіславом Потоцьким та названий на честь дружини Софії. В той час на будівництво було затрачено 6 років. Створений на безліссі та гранітних схилах, посеред якого протікає річка Кам’янка, він вражає своїм неповторним рельєфом – балками та ярами.

Сьогодні – це цікаві ландшафтні рішення, алеї з вікових дерев, а водограї та шлюзи тільки додають краси цьому чудовому місцю.

Іванківці не лише ознайомилися з історією створення парку, вони мали можливість покататись на гондолі, човнах, катамаранах. Вразила підземна річка Ахеронт, довжиною 224 м., квітуче тюльпанне дерево, чаруючі водоспади милують око, як і ніжні німфеї, що  не залишають бути байдужим до природи. І як символ вічного кохання – лебеді…

Більшість унікальних куточків Софіївки пов’язані з грецькою та римською міфологією: Орфей чекає над печерою Еврідіку, Купідон налаштовує чергову стрілу на своє кохання, над іншим гротом «плаче» Венера, тут зустрічаєшся з Персеєм, мимоволі згадуючи міф про «яблуко розбрату»,  а погруддя відомих того часу філософів та вчених супроводжують нас весь час.

Парк постійно оновлюється, дбають про нього науковці, місцева влада, жителі Умані. Дерева, вирощені на камінні, часто гинуть, тож доводиться постійно за цим слідкувати.

Наостанок, милуючись колекцією троянд, прощалися з Софіївкою, говорячи «до побачення». Проте перебування в Умані на цьому не закінчилось. З 21.00 ми мали змогу милуватися кольоровими фонтанами та переглянути феєрію вічного на землі почуття під назвою «Перлина кохання».

Стомлені, але під фантастичним враженням ми повертались додому, плануючи нові подорожі.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...