«Ветеранський намет» на «Книжковому Арсеналі»

Відбулося відкриття «Ветеранського намету» на ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». На вуличній сцені Міжнародного фестивалю виступили Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, заступник Міністра Олександр Терещенко, генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта, а також ветерани-письменники Мартін Брест, Юрій Руденко.

Відкриваючи презентацію намету, Олександр Терещенко звернув увагу публіки на те, що саме у таких наметах, щоправда не таких чистих та акуратних, наші військові автори й жили на передовій.

«Я вітаю усіх нас із тим, що ця подія відбулася. Я впевнена, що це лише перший крок, щоб ветеранська книга достойно заявила про себе. Книги наших ветеранів є зброєю, якою вони продовжують свій шлях і забивають останній цвях у російську пропаганду, розповідаючи про те, чим саме є російсько-українська війна і як її можна подолати. Тож книги, які ви сьогодні вперше бачите у «Ветеранському наметі», дають вам можливість зазирнути у вікно правди і дізнатись, як саме ми маємо долати ворога. І ми маємо бути готові до того, щоб воювати на всіх фронтах, у тому числі й на інформаційно-культурному. Бо книга – то є зброя: озброюйтесь, воюйте, стверджуйтесь і несіть у світ ту правду, яку несуть наші ветерани», – наголосила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

«Ніхто крім ветеранів, волонтерів та переселенців не можуть розповісти краще про біль війни. Це історії, які сьогодні мають для суспільства та для історії величезне значення», – зазначила керівник «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта.

В свою чергу заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, який також є автором книжки, розповів і про власний досвід письма.

«Я ніколи не намагався писати. Але після поранення у мене розпочалося зовсім інше життя. Тепер я пишу не для того, щоб зняти камінь з душі і перекласти його на читача. Кожне оповідання написано з оптимізмом і думкою, що завжди треба жити далі», – зазначив Олександр Терещенко, який є ще й одним з авторів «Ветеранського намету».

Про свій досвід участі у війні та написанні книжок розказали автори Мартін Брест та Юрій Руденко.

Від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у презентації «Ветеранського намету» взяли участь завідувач Сектору інформаційно-аналітичної роботи Альохін В. О. та завідувач Сектору правової роботи Максимчук О. О.

«Ветеранський намет», який з’явився вперше в історії «Книжкового Арсеналу», став дійсно родзинкою фестивалю. Відвідувачі мали змогу не лише придбати книжки, але й отримати автографи авторів, поспілкуватися з ними. Протягом першого дня фестивалю такою нагодою скористалися сотні бажаючих, серед яких Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, старший радник з питань реабілітації військових та у справах ветеранів при Посольстві США в Україні Шеріл Мішель.

За матеріалами сайту Мінветеранів.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...