«Про це потрібно знати»

22.03.19 – відбулися дві інформаційні зустрічі «Про це потрібно знати» до всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Перша зустріч була для особового складу 41-ДПРЧ смт.Іванків Іванківський р-н. 10-ДПРЗ ГУ ДСНС України в Київській області м.Вишгород. Друга для учнів 8-го та 9-го класів Іванківського районного ліцею.  Зустрічі проводилися спільно з районним лікарем фтізіатром Гавриленко Тетяною Володимирівною в якої величезний досвід роботи і потужний наглядний матеріал.

На перший погляд ця тема вже відома всім, про неї знають, говорять , але з року в рік ситуація із захворюванням на цю хворобу незмінно погіршується . На жаль, наша країна – серед лідерів з поширення туберкульозу. У Міністерстві охорони здоров’я звітують, що ситуація з туберкульозом в Україні є контрольованою, але серйозною. У відомстві повідомляють, що в Україні туберкульоз  виявляють в уже пізній стадії, у цьому випадку шансів на одужання дуже мало. Щороку в країні від туберкульозу помирає 4 тисячі пацієнтів, тобто 11 людей кожного дня.  Київська область і зокрема наш Іванківський район є також в числі перших по кількості захворюваності на цю хворобу. Відомо, що економічний стан в країні це один з важливих факторів, який безпосередньо впливає на кількість хворих туберкульозом людей. Великий процент народу живе за межею бідності. Інша не мало важлива причина – не серйозне, халатне  відношення до інформації про безпеку та охорону здоров’я, профілактичні дії по боротьби з туберкульозом. Ще одна проблема – культура поведінки у громадських місцях, тобто її відсутність. Якщо у людини навіть легка застуда, то найкраще уникати великого скупчення людей, або хоча б кашляти чи чхати у хустинку. Банальне правило, але воно може зупинити поширення вірусу. На жаль люди не усвідомлюють наслідки від зараження мікробактеріями туберкульозу. Адже нехтуючи  своїм здоров’ям, вони ставлять під загрозу і своє і життя багатьох оточуючих їх людей.  Тому, як зазначає лікар фтізіатр: «На багато простіше попередити ніж потім боротися. Чим більше інформований тим більше захищений». Якщо людина звернеться до лікаря при перших симптомах, її швидше вилікують.

Це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу. Захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом. У 90% випадків туберкульоз вражає легені. Однак, це захворювання може ушкодити нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишківник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

Ще одна проблема туберкульозу – що ця бактерія є стійкою до умов навколишнього середовища. Таку інформацію, було надано нашій цільовій категорії. Для дорослих це інформаційний блок + наглядність, знімки флюорографії хворих на туберкульоз і насамкінець інформаційні буклети. Для учнів ліцею, до цього всього, було показано два тематичних наукових короткометражних фільмів. Один з яких вразив найбільше, адже був зроблений дітьми для дітей. Тож, наші старання є традиційними, маємо надію, що об’єднання зусиль на шляху подолання епідемій, принесуть гарні результати.

фахівець зі зв’язків громадськістю та пресою Осипенко А.В..

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...