Тренінг батьківської ефективності 

Практика виховання переповнена “вічними” питаннями. Чи може психологія допомогти батькам у їх вирішенні. Звичайно, може.

Для батьків-вихователів Іванківських ДБСТ психолог Ольга Гаркуша провела тренінг батьківської ефективності “Взаємостосунки за допомогою активного слухання” з метою  вдосконалення навичок активного слухання, сприянню дружніх стосунків із вихованцями, вироблення моделі спілкування для покращення взаємостосунків.

Тренінг розпочався із привітань, очікувань учасників та обговорення проблем, з якими зустрічаються батьки-вихователі у взаємостосунках із дітьми. Під час проходження тесту на визначення здатності активного слухання учасники зрозуміли,  що недостатньо володіють цією навичкою. Батькам було запропоновано переказати одну історію із вуст в уста.  У процесі обговорення вихователі зрозуміли, щоб будувати взаємостосунки, потрібно прикладати багато зусиль. Одна зі складових  побудови взаємостосунків – це вміння слухати співрозмовника. Щоб налагодити хороші взаємостосунки із людьми, необхідно навчитися слухати і розуміти, що вони говорять і роблять.

Тренер ознайомила із навиками уважного слухання та реагування за допомогою мови тіла. Використовуючи методику “Вислухай – поверни”, батьки  спробували під час спілкування використати інформацію, яку вони отримали.  Задоволені учасники розійшлися з бажанням спілкуватися зі своїми дітьми, враховуючи нові  знання та навички уважного слухання.

Ольга Гаркуша практичний психолог

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...