П’ять основних «життєвих позицій» літніх людей

На запит Іванківського територіального центру надання соціальної допомоги було проведено заняття:
п’ять основних «життєвих позицій» літніх людей.

«Конструктивна позиція» – люди з такою позицією, як правило, все життя були спокійними, задоволеними і веселими. Вони зберігають ці риси і в старості. Вони позитивно ставляться до життя, якому радіють, і, в той же час, здатні примиритися з наближенням смерті, не боячись її. Вони активні, прагнуть допомагати іншим. З своєї старості і нездужань трагедії не роблять, шукають розваг і контактів з людьми. Такі люди, швидше за все, благополучно проживають свій останній період життя.

«Залежна» – властива літнім людям, які все життя не дуже-то довіряли собі, були слабовільним, поступливими, пасивними. Старіючи, вони з ще більшим зусиллям шукають допомоги, визнання, а не отримуючи цього, відчувають себе нещасними і скривдженими.

«Захисна» – формується у такого типу людей, які як би «покриті бронею». Вони не прагнуть до зближення з людьми, не бажають отримувати від кого б то не було допомогу, тримаються замкнуто, відгороджуючись від людей, приховуючи свої почуття. Старість вони ненавидять. Вони не бажають відмовлятися від активності і роботи.

«Ворожість до світу» – «гнівливі старики», що звинувачують оточуючих і суспільство, винних, на їхню думку, у всіх невдачах, які вони зазнали в житті. Люди цього типу підозрілі, агресивні, нікому не вірять, не хочуть від кого-небудь залежати, відчувають відразу до старості, чіпляються за роботу.

«Ворожість до себе і свого життя» – пасивна життєва позиція, при якій люди позбавлені інтересів і ініціативи, схильні до депресії і фаталізму. Люди похилого віку відчувають себе самотніми і непотрібними. Своє життя вважають невдалим, до смерті ставляться без боязні, як до позбавлення від нещасливого існування.

Саме для того , щоб соціальним працівникам було простіше розуміти психологію людей цієї категорії, в Іванківському територіальному центрі надання соціальної допомоги були проведені заняття, які тривали 4 дні. Психолог Іванківського ЦСПР : Анастасія Токаревська розповіла саме про ці життєві позиції та відповіла на всі питання працівників. Психолог Ольга Гаркуша організувала «Тренінг психологічної стресостійкості». Спеціалісти розглядали конкретні ситуації, з якими соціальні працівники стикаються щодня під час своєї роботи. Кожному були надані міні-консультації, а також проведено ознайомлення з методами стійкості до стресу.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...