Представники Міжнародної організації з міграції в Іванківському ЦСПР

Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в липні організовано зустрічі з працівниками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) на базі Центрів соціально-психологічної реабілітації населення. Центральний орган виконавчої влади Держслужби представляла головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Юлія Мазур.

МОМ є міжнародною міжурядовою організацією, метою якої є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативної допомоги задля реалізації конкретних проектів у міграційній сфері. Учасниками МОМ є 157 держав. МОМ забезпечує впорядкування та гуманізацію заходів з регулювання міграції, координує співробітництво країн-членів у цій галузі, надає технічну та гуманітарну допомогу державам і мігрантам, зокрема біженцям та внутрішнім переселенцям.

12 липня під час зустрічі в Іванківському ЦСПР, його директор Галина Бабич ознайомила гостей з напрямами роботи установи щодо надання соціальної, психологічної, інформаційної, правової, навчально-просвітницької допомоги учасникам АТО, їх сім’ям, внутрішньо переміщеним особам, іншим особам, які потребують соціальної і психологічної допомоги, наявними проблемами та потребами як цільових груп отримувачів послуг, так і Центру. Заступник директора Людмила Шелест надала гостям статистичні дані щодо відвідування центру та конкретизувала, на прикладах, роботу з учасниками АТО та ВПО.

Представники МОМ цікавилися надбаннями закладу, досвідом реалізації проектів та програм, розроблених фахівцями Центру, участю у всеукраїнських та міжнародних проектах. Ознайомчий візит мав на меті вивчення моделі діяльності центрів соціально-психологічної реабілітації населення з надання соціальної і психологічної допомоги цільовим категоріям отримувачів послуг, у тому числі, багаторічного досвіду надання комплексної допомоги постраждалому населенню внаслідок Чорнобильської катастрофи. Представництво МОМ наразі опрацьовує можливості започаткування проекту, спрямованого на підтримку демобілізованих учасників АТО, який передбачатиме надання їм психосоціальної підтримки, допомогу у розвитку ініціатив у самозайнятості та бізнесу.

На завершення виразили надію на подальшу плідну співпрацю з МОМ у реалізації такого проекту із залученням міжнародних донорів, оскільки їхній досвід і ресурси можуть бути вкрай важливими при розробці та реалізації програм реінтеграції демобілізованих учасників АТО як довготривалого процесу, що відбувається у громадах, на місцевому рівні і має політичну, соціально-економічну та психологічну складову.

Артем Бабич юрисконсульт

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...