ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ УЧАСНИКІВ АТО

За час перебування на території проведення бойових дій, учасник АТО може стикатися зі значною кількістю ризиків, які в подальшому житті можуть призвести до розладів психічної діяльності.

Як наслідок перебування учасника військових дій в зоні АТО, при попаданні його до мирного середовища існує ймовірна загроза проявів сприйняття навколишнього середовища через «військову призму дійсності», замкнутості в собі, тривоги щодо зміни ставлення сім’ї до нього, відчуття боязкості за свою сім’ю, щоб сім’я не дізналася про жахи війни.

З учасниками, які повернулися з зони проведення АТО бойових дій, із с.Обуховичі психологом Ольгою Гаркушею та соціальним педагогом Анною Осипенко проведено зустріч, яка сприяла адаптації діяльності з пошуку та підбору нової роботи для бійців. Спеціалісти Іванківського ЦСПР наголосили, що пошук нової роботи повинен будуватися не на випадкових порадах з боку оточуючих чи емоційних оцінках ситуації, а на розумінні загальних закономірностей цього процесу, прогнозуванні своїх можливостей і зміні психічного стану, знанні основних факторів, які впливають на успіх переходу до цивільного життя.

 

Для успішної професійної адаптації у демобілізованих бійців сформували почуття безпеки, допомогли визначитись зі своїми професійними орієнтаціями, сформували у бійців життєві перспективи, розширили сферу інтересів, знайшли значущі мотиви і види діяльності.

Ольга Гаркуша, психолог

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...