Обговорили питання реабілітації учасників АТО

У Верховній Раді України (Комітет з питань охорони здоров’я) 02.03.2018р. відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Актуальні проблеми забезпечення учасників АТО медичною, фізичною та психологічною реабілітацією», організованому першим заступником голови Комітету О. Корчинською та Уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників АТО В. Свириденком.

В засіданні взяли участь народні депутати України, представники Президента України, , Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НАМНУ, головні лікарі та начальники регіональних госпіталів ветеранів війни, керівники військових та військових мобільних госпіталів, Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ», а також учасники антитерористичної операції, представники громадськості, благодійних організацій, волонтери, ЗСМ, в т.ч. директори центрів соціально-психологічної реабілітації (Боярка, Бородянка, Іванків, Славутич).

В ході роботи обговорювалися особливості створення системи реабілітації бійців, проблемні питання. Відбувся обмін досвідом у сфері надання учасникам АТО медичної, фізичної та психологічної реабілітації.

В результаті обговорення даного питання були визначені відповідні рекомендації Верховній Раді України інформаційної політики, а також місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Стосовно останніх рекомендовано розробити та затвердити місцеві програми з реабілітаційного забезпечення учасників АТО, їх сімей та проводити на регіональному рівні інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо міжвідомчої мережі реабілітаційних закладів України учасникам АТО з широким залученням до цієї роботи громадськості та регіональних засобів масової інформації.

Учасники «круглого столу» відзначили важливість прийняття Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року.

На фото: роботу соціально-психологічних центрів презентує директор Славутицького СПЦ Віктор Одиниця.

P.S. Заступник Міністра соціальної політики України Наталка Федорович на сторінці Facebook подякувала Віктору за системну працю з ветеранами. З її слів: «Ваша презентація стала натхненним діленням цікавих ідей та практик».

Директор Іванківського ЦСПР Галина Бабич 

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...