10 питань розглянули під час зборів члени ГО «Учасники бойових дій АТО»

В суботу 23 грудня відбулись збори громадської організації «Учасники бойових дій АТО», на яких розглядались питання безоплатного лікування, соціального та правового захисту учасників АТО, в тому числі найбільш болюче питання – це пільгове отримання земельних ділянок. На зібрання, в якому взяли участь більше 60 членів організації, були запрошені представники установ, що тісно працюють з учасниками АТО: Управління соціального захисту населення, пенсійного фонду, районної лікарні, Держгеокадастру, Бюро безоплатної правової допомоги, Центру соціально-психологічної реабілітації.

Ознайомивши з досвідом інших районів, Кадун О.М., головний лікар ЦРЛ, запропонувала спільно розробити програму надання цільової допомоги учасникам АТО, яка забезпечить повністю безкоштовне лікування, для подальшого розгляду районною радою. Також в нас залишається невирішеним питання пільгового лікування членів сімей учасників бойових дій, яке передбачене чинним законодавством.

Присутня на зборах Терещенко Н.В., начальник УСЗН, надала інформацію щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування у 2018 році учасників АТО та виділення коштів для безкоштовного навчання на курсах водіїв. Були надані роз’яснення щодо пільг для інвалідів та надання безоплатного житла сім’ям інвалідів з числа УБД.

 

Для переважної більшості учасників бойових дій АТО найбільш напруженою виявилася ситуація з отриманням земельних ділянок. По Іванківській селищній раді змогли скористатися правом на отримання земельної ділянки під забудову лише одиниці, близько 80 клопотань знаходиться на розгляді. Проте нам пообіцяли, що після затвердження генерального плану, який має бути розроблений до серпня, всі клопотання задовольнять.

Хотілося б вірити, що два роки обіцянок не будуть перекреслені нашими служителями народу ще однією постановою чи поправкою до закону. Постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. №413 фактично зупинила надання учасникам АТО земель сільськогосподарського призначення, тобто саме для тих, хто цю землю захищав і продовжує захищати. В.о. начальника управління Держгеокадастру в Іванківському районі Нікитюк Т.В. пояснила, що відповідно до Постанови №413 землі сільськогосподарського призначення будуть виставлятись на аукціон, з продажу кожної ділянки 25% від цієї ділянки буде надаватись пільговим категоріям. (Залишається запастись терпінням, щоб зрозуміти, на чию користь розроблена ця постанова).

Фахівець пенсійного фонду Гончаренко В.М. роз’яснила питання про підвищення пенсій пенсіонерам за віком, пенсіонерам з числа військовослужбовців та інвалідам з числа учасників АТО, відповіла на численні питання присутніх.

Борсук О.Я., юрист Бюро безоплатної правової допомоги, надав інформацію про послуги бюро, про перелік питань, з якими можна звертатися. Протягом зборів уважно вивчав проблеми, актуальні для учасників АТО, для подальшого широкого інформування та індивідуальної правової допомоги.

Психолог Іванківського ЦСПР Токаревська А.О. розповіла про оформлення соціальних карток для учасників АТО, які надають право отримувати знижки у багатьох гіпермаркетах та магазинах Києва й інших міст, знижки на послуги різних фірм та організацій. Картку можна замовити самостійно через сайт ГС «Українці-разом», або скористатися допомогою Центру «Довір’я» (для тих, в кого відсутній Інтернет, чи навички роботи на комп’ютері).

Підводячи підсумки роботи ГО «УБД АТО» за 2017 рік, присутні переглянули презентацію про найважливіші події та здобутки року, що минає, яку представила Шелест Л.В., секретар ГО, заступник директора ЦСПР. Зроблено було чимало, є вагомі результати, тому й поповнюються стрімко ряди організації. Якщо в 2015 році ГО об’єднала 16 учасників АТО району, у 2016 році – 60, то сьогодні – їх більше 120!

По завершенню зборів було урочисто вручено посвідчення членів ГО «УБД АТО», а для діток – новорічні подарунки від громадської організації.

Віктор КРАСЮН, голова громадської організації
«Учасники бойових дій АТО»

 

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...