Актуалізація потреб для безробітних з обмеженими можливостями

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.

У Іванківському центрі зайнятості до Міжнародного дня інвалідів пройшов тренінг «Актуалізація потреб для безробітних з обмеженими можливостями» Директор Центру Людмила Анатоліївна Леляк розпочала тренінг з ознайомлення учасників із статистичними даними, законодавчою базою та можливостями працевлаштування для людей з обмеженими можливостями. Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Троцька Юлія Петрівна ознайомила з видатними історичними постатями, які були інвалідами. Психолог Іванківського ЦСПР Ольга Вікторівна Гаркуша ознайомила із моделлю «Колесо життя» – професора школи соціальної роботи університету МакГілл (Канада) Біл Райн. В основу концепції покладено світогляд перших поселенців Канади. Вони сприймали життя як колесо. Відповідно до цього світогляду, все в житті має перебувати в гармонії. Учасники мали змогу створити власні «колеса життя» і побачити, на які сфери життєдіяльності варто звернути увагу, і які кроки варто зробити, щоб розвинути духовну, інтелектуальну, емоційну, фізичну, соціальну, професійну, екологічну, психологічну. Безробітні визначили аспекти життя, в яких вони відчувають себе найбільш благополучними.

На завершення учасниками був зроблений висновок про те, що кожна сфера життєдіяльності вимагає нашої уваги. Необхідно розвивати складові життя рівномірно, щоб прожити його повноцінно і гармонійно.

Психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...