Японські дослідники поділилися результатами й попередніми висновками

8 листопада на базі факультету соціології Київського національного університету відбулася робоча зустріч за участю представників університетів Нагоя, Хіросіма, Фукусіма, Кансай та керівництва Центрів соціально-психологічної реабілітації населення.

У вересні-листопаді 2016 року спільно з японськими колегами ми проводили дослідження впливу аварій на ЧАЕС та Фукусімі на психологічний стан постраждалих. Було опитано 2000 респондентів в Україні та 2000 в Японії. Нещодавно були остаточно опрацьовані результати опитування. Для того, щоб правильно їх інтерпретувати, врахувати всі обставини та фактори, пов’язані з дослідженням, зробити вірні висновки, представники японської сторони ініціювали робочу зустріч.

Поряд з впливом техногенних катастроф на рівні тривожності, стресу, почуття щастя/нещастя, не оминули й вплив інших факторів, які згубно впливають на психологічний стан українців: економічні та політичні кризи, затяжна антитерористична операція, неналежна підтримка й захист від держави, нестабільність у всіх сферах життя.

Обговорення було змістовним та конструктивним, результати надзвичайно цікаві. Проте оприлюднити їх зможемо лише після остаточних висновків японських дослідників.

Людмила Шелест, заступник директора Іванківського ЦСПР

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...