Японські дослідники поділилися результатами й попередніми висновками

8 листопада на базі факультету соціології Київського національного університету відбулася робоча зустріч за участю представників університетів Нагоя, Хіросіма, Фукусіма, Кансай та керівництва Центрів соціально-психологічної реабілітації населення.

У вересні-листопаді 2016 року спільно з японськими колегами ми проводили дослідження впливу аварій на ЧАЕС та Фукусімі на психологічний стан постраждалих. Було опитано 2000 респондентів в Україні та 2000 в Японії. Нещодавно були остаточно опрацьовані результати опитування. Для того, щоб правильно їх інтерпретувати, врахувати всі обставини та фактори, пов’язані з дослідженням, зробити вірні висновки, представники японської сторони ініціювали робочу зустріч.

Поряд з впливом техногенних катастроф на рівні тривожності, стресу, почуття щастя/нещастя, не оминули й вплив інших факторів, які згубно впливають на психологічний стан українців: економічні та політичні кризи, затяжна антитерористична операція, неналежна підтримка й захист від держави, нестабільність у всіх сферах життя.

Обговорення було змістовним та конструктивним, результати надзвичайно цікаві. Проте оприлюднити їх зможемо лише після остаточних висновків японських дослідників.

Людмила Шелест, заступник директора Іванківського ЦСПР


 

Ще за темою: