Традиції наших предків

31.10.2017 р. пройшла інформаційна зустріч «Традиції наших предків» для дітей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок ЧАЕС.

На інформаційну зустріч була запрошена Марія Іванівна Дубас – член клубу для людей поважного віку «Пролісок». Вона підготувала для дітей цікаву розповідь про ляльки-мотанки, методи їх виготовлення за традиціями наших бабусь, етнографічне значення цих прадавніх іграшок. Історія створення ляльок насправді дуже цікава: стародавні іграшки виготовлялися переважно з матеріалів, що зустрічалися в природі, таких як камінь, дерево, трава. Є багато знахідок ляльок, зроблених з тканини.

При підготовці до зустрічі вирішили, що для дітей буде цікавим не тільки почути, а й спробувати власноруч виготовити такі ляльки. Тож після теоретичної частини з підготовлених матеріалів (клаптики матерії, нитки, вата) провели ще й майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок. Тим більше, що це є однією з ефективних арт-терапевтичних технік, які можуть скорегувати поведінку дитини, допомогти їй справитися з труднощами, зміцнити психічне здоров`я, навчитися правильно залагоджувати конфлікти і налагодити контакт з однолітками.

Ляльки, на думку багатьох психологів, дозволяють відчувати себе захищеним при вирішенні проблем і випробуванні нових способів поведінки і комунікації. Сам процес виготовлення і гра з лялькою допомагає дитині більш точно, ніж словами, розповісти про те, що відбувається в його житті, що він відчуває, як ставиться до оточуючих, при цьому за все сказане відповідальність несе лялька, а не той, хто нею керує. «Сама гра дитини є її мовою, а лялька – словами». Діти із задоволенням виготовили ляльки, погралися ними та пішли додому задоволені з позитивними емоціями.

фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Осипенко Анна

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...