Методоб’єднання присвячене роботі з вимушеними переселенцями

З метою підвищення кваліфікації спеціалістів Іванківського ЦСПР по роботі з внутрішньо переміщеними особами психологом Ольгою Гаркушею проведене методичне об’єднання та тему «ВПО. Адаптація, потреби та ресурси». На заході учасники мали змогу отримати інформацію щодо суспільної значимості проблемних питань ВПО, конструктивного ставлення до їх ефективного розв’язання, поширення результативних технологій роботи з дітьми та сім’ями ВПО і створення умов праці та обміну досвідом між спеціалістами.

Також було презентовано соціальну гру «Переселенська блуканина», розроблену програмою «Радник з питань ВПО», яка реалізується канадською неурядовою організацією «Stabilization Support Services» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Дана гра має на меті підвищення обізнаності у суспільстві щодо практичних проблем переселенців, подолання низки стереотипів та спростування існуючих «страшилок» про них. Це симуляція досвіду 1,6 мільйона наших співгромадян з числа внутрішньо переміщених осіб. Ознайомлення через гру широких верств населення та представників гілок влади з проблематикою ВПО має попередити і запобігти їхній дискримінації у майбутньому.

Після презентації психологом Ольгою Гаркушею було проведено гру «Переселенська блуканина» для спеціалістів Центру. Гра проходила дуже емоційно та викликала внутрішні переживання саме через те, що до останнього ходу у ній зберігається ризик повернення на непідконтрольні території. Учасники відмітили, що гра допомагає змінити свою думку про внутрішнє переміщення та викликає процес осмислення супутніх проблем внутрішнього переміщення.

Психолог Анастасія Токаревська відмітила, що під час гри вона була шокована від того, з якими проблемами та перешкодами довелося зустрітися переселенцям. А фахівець зі зв’язків з громадськістю Анна Осипенко зазначила: «Я вважаю цю гру напрочуд корисною, особливо для людей, які працюють з такою цільовою категорією як ВПО. Мабуть, переживши всі ті ситуації, будеш краще розуміти їх проблеми і зможеш надати більш кваліфіковану допомогу».

Психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...