Долучаючись до місцевих традицій, інтегруємось в громаду

В Іванківському ЦСПР втілюється проект , що співфінансується в рамках програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польша з підтримки ГО «Товариства Лева» (Україна) та фонду «Terra Humana».

Метою проекту є покращення якості надання соціально-психологічної допомоги, розширення обсягу та видів соціально-психологічних послуг, тощо.

Серед запланованих заходів було проведення майстер-класу «Долучаючись до місцевих традицій, інтегруємось в громаду» , який відбувся 21.09.2017 р. саме цього дня іванківська громада відзначала 428 річчя від дня народження.

На захід були запрошені діти з сімей переміщених осіб, які проживають в Іванківському районі. Звичайно, відгукнулись не всі. Проблем у цієї категорії людей вистачає – комусь складно було доїхати (автобуси до сіл курсують рідко), іншим заважала фінансова скрута, в останніх просто не було бажання. Як зауважила психолог центру Анастасія Токаревська: «В спілкуванні з ними, навіть відчувала пасивність. Як сказала одна із жінок цієї категорії: «Я бажала кращого. Тут я не отримала того, що мала вдома».

Та захід, як і все свято, відбувся. Гана Саченко заздалегідь зробила всі заготовки та зразки, а в ході роботи намагалася кожному підказати, допомогти. Діти підбирала на свій смак матеріал, оздоблення, вкладали у свій виріб душу. Запрошення на майстер-клас залюбки отримала.Лілія Савіна. Дівчинка раніше проживала в м.Орджонікідзе Донецької обл. Завдяки співпраці з ГО «Центр розвитку громади», ми ініціювали цього літа поїздку дівчинки в Іспанію, то ж з цією сім’єю у працівників центру дружні стосунки.

Ганна та Катерина Перебийніс переїхали з старшими братами та мамою із Волновахи Донецької обл. Вони дякували центру за отриману гуманітарну допомогу, як сказала мама Олена Володимирівна: «Я б не змогла купити дітям стільки (а в мене їх четверо), та ще й хорошої якості». То ж святкувати день Іванкова вирішили разом.

Одна за другою ляльки, виготовлені руками дітей з вкладеною в них душею, ставали предметом гордості, дарунком та спомином не лише про свято, а й пам’яттю щодо збереження традицій українського народу.

Директор центру Галина Бабич 

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...