Проект для внутрішньо переміщених осіб

В рамках програми Польської співпраці в цілях розвитку, що впроваджується Міністерством закордонних справ Республіки Польщі: Товариства Лева (Україна), Фонд Terra Humana (Польща) розпочинає діяти проект «Покращення якості надання послуг з психологічної підтримки внутрішньо переміщеним особам» (ВПО) в центрах соціально-психологічної реабілітації населення в центральних областях України.

Суть проекту полягає у посиленні соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб, особливо літніх людей та дітей в межах приймаючих їх громад, впровадженні нових методів психологічної реабілітації ВПО на базі існуючих центрів Боярки, Бородянки, Іванкова Київської обл. та Коростеня Житомирської обл.

В ході реалізації проекту планується:
 покращення якості надання психологічної допомоги літніми та дітьми ВПО та впровадження нових методів роботи з ними на базі чотирьох Центрів;
 підвищення рівня знань та практичних навиків серед спеціалістів, які працюють з ВПО з метою надання соціально-психологічної допомоги якомога ширшому колу ВПО;
 збільшення обсягу та видів групової та індивідуальної роботи з літніми людьми і дітьми ВПО в рамках надання психологічної допомоги;
 покращення умов праці працівників Центрів котрі працюють з літніми людьми і дітьми;
 покращення інформованості серед ВПО, особливо батьків дітей та літніх осіб про їхні права та можливості доступу до інфраструктури та соціальних послуг, зокрема, в галузі охорони здоров’я, в тому числі і психологічної підтримки.

Діяльність проекту матиме два напрямки:
Навчальний: навчання польськими фахівцями спеціалістів Центрів – соціологів та психологів, з метою покращення якості роботи з ВПО, впровадження нових методик, а також подальшого розповсюдження отриманих знань та навиків серед колег у всеукраїнському масштабі. Розробка та друк методичних матеріалів. Як для працівників (навчальні, методичні рекомендації від польських фахівців), так і для відвідувачів центрів, в т.ч. потенційних (брошури, буклети, листівки, розроблені спеціалістами Центрів).
Інфраструктурний: полягає у здійснені часткового ремонту для покращення умов праці, в даному випадку – часткова заміна вікон на пластикові.

Після зустрічі з представниками Товариства Лева спеціалісти Центру висловили зацікавленість в проекті, оскільки це дасть їм можливість підвищити свою професійну кваліфікацію, розширити спектр методик та практик в своїй роботі, отримати досвід від зарубіжних колег.

На початку липня планується зустріч директорів вищезгаданих центрів з грантонадавачами для більш детального обговорення реалізації проекту.

Галина Бабич, директор ЦСПР

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

 

Ще за темою: