Фахівці Іванківського ЦСПР взяли участь у навчаннях загону територіальної оборони

DSC03244

Нині, коли на Сході України йде війна, інші регіони також прагнуть дбати про свою безпеку. Як говорить народне прислів’я, «Хочеш миру – готуйся до війни». В багатьох районах формуються загони територіальної оборони. Не є винятком і наш Іванківський район. Варто зазначити, що територіальна оборона є комплексом загальнодержавних заходів, що застосовуються під час відбиття агресії, забезпечення умов для надійного функціонування державних органів, охорони важливих об’єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами та іншими озброєними формуваннями агресора. Всі свої функції особовий склад нашого загону виконуватиме на території рідного селища та сіл району. Увійшли до загону виключно місцеві жителі.

20170516_121402

Одним з кроків до створення надійної системи територіальної оборони являється підготовка військовозобов’язаних шляхом проведення навчальних зборів. Наразі наші земляки разом з добровольцями з інших районів проходять навчання на полігоні, які включають як теоретичну, так і практичну підготовку. В якості викладачів та інструкторів залучено учасників АТО, представників сил спеціального призначення та волонтерських організацій.

20170516_121428

Фахівці Іванківського ЦСПР на чолі з директором Галиною Бабич за погодженням з райвійськкоматом відвідали полігон і зустрілися з нашими учасниками АТО, військовозобов’язаними та іншими земляками, які саме виконували поставлене командиром навчальне завдання на одній із локацій. Приїзд мобільної групи став приємною несподіванкою для «наших» і дозволив зробити перерву у стрільбі та виснажливих переміщеннях по чималій території. Про послуги Центру для учасників АТО, про які поінформувала заступник директора Людмила Шелест, багато хто вже знав із власного досвіту, інші – жваво цікавилися різними напрямками роботи та переглядали привезені буклети. Один з наших клієнтів одразу підійшов до знайомого інструктора з фізкультури Наталії Шумілової, щоб допомогла з шийним відділом хребта. Через кілька хвилин шия запрацювала «як новенька». Дехто не втратив можливості домовитися про зустріч з інструктором по приїзду додому. Психолог Центру Ірина Превор розповіла про бойовий стрес, типові реакції організму та психіки на нього, етапи реадаптації, а також ознаки, що можуть вказувати на посттравматичний стресовий розлад. Фахівці відповіли на запитання щодо пільг учасників АТО, реалізації права на житло та землю, навчання, перенавчання та інші актуальні питання. Серед учасників АТО розповсюдили інформаційно-просвітницькі буклети та газети «Голос довіри».

За відгуками «новобранців» – захід не тільки цікавий та пізнавальний, а й досить важливий.

Людмила ШЕЛЕСТ, заступник директора

q3UAImQHYXA

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

 

Ще за темою: