Кишеньковий «Кобзар» із серії «Бібліотека українського воїна»

Напередодні шевченківських днів до нашого центру завітав учасник АТО Олександр Жержерунов. Він є постійним учасником заходів, зустрічей з дітьми, бере активну участь у діяльності громадської організації «Учасники бойових дій АТО». Цього разу, розповідаючи про своє життя-буття та найближчі плани, дістав з кишені невеличких розмірів книжечку в камуфляжній палітурці й простягнув її зі словами: «Це вам! Один знайомий отаман подарував».

IMG_8688 - копия

То було кишенькове видання вибраних поетичних творів «Кобзаря», видане «Просвітою» за підтримки парафіян Церкви святого апостола Андрія Первозваного (США) спеціально для українських воїнів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України. У вступному слові зазначено, що у всі буремні часи Шевченкове слово мало вагу не меншу, ніж набої. «Нехай же і цей невеликий «Кобзар», наповнений могутньою силою духу, дасть кожному воїнові невичерпної енергії у боротьбі за рідну українську землю, за правду і справедливість, які все своє страдницьке життя обстоював Тарас Шевченко».

Олександр отримав цей дарунок в зоні АТО, тож крім Шевченкової підтримки вона містила на форзацах й життєствердні побажання від побратимів з різних куточків України. Це той випадок, коли історія різних століть тісно переплітається… Дякуємо, Олександре, за безцінний подарунок!

Людмила ШЕЛЕСТ, заступник директора


 

Ще за темою: