«Урок історичної правди»

Нещодавно у школах Іванкова та району пройшли уроки патріотичного виховання підростаючого покоління, метою яких є виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників , за тих, хто загинув на майдані.

IMG_8615

На один з таких заходів в Іванківську ЗОШ№2 запросили і нас. Як представник від Іванківського ЦСПР була присутня фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Анна Осипенко та учасник АТО Дмитро Орещенко. Йдучи на захід «Урок історичної правди», кожен подумки перебирав потрібні слова про війну та мир, про ситуацію, що склалася. Та розкриття теми дітьми перевершили всі наші очікування.

IMG_8617

IMG_8634З першого погляду було зрозуміло, до підготовки підійшли з усією серйозністю тематики заходу. Клас був оформлений у фронтовому стилі. Від дошки до підлоги спадала стилізована захисна сітка, на столах предмети воєнного спорядження: бронежилет, каски, зброя, фляга , біля столу прапор України. На екрані йшли кадри з документального фільму про антитерористичну операцію, де солдати висловлювалися з приводу волевиявлення щодо перебування в зоні АТО. Кадри мінялися з виступами старшокласників , які декламували вірші про Україну, про війну, про слова матерів, що втратили своїх синів і вже ніколи не зможуть пригорнути їх до себе.

IMG_8620

Звучала пісня «Плине кача», що наразі є неофіційним гімном загиблої «небесної сотні» й інших загиблих людей під час тих страшних подій на майдані. Ми слухали молитви матерів за своїх синів, щоб поверталися живими з війни. Учасники заходу настільки душевно це розповідали , ніби вони давно вже не діти, не учні, а учасники тих подій, що розповідали нам.

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

І тільки дякуючи їм ми можемо спокійно спати і продовжувати жити своїм звичним життям. Коли прийшов час говорити мені, я, як могла зібрала себе до купи, адже після побаченого і почутого «комок» стояв у горлі, і наверталися сльози… Пригадала слова своєї бабусі: «Лиш би не було війни», на які ми колись не дуже звертали увагу, та тепер, на жаль, життя навчило нас розуміти великий сенс цих слів. Сказавши коротко про роботу нашого центру з учасниками АТО, запросила до слова Дмитра Орещенка.

IMG_8629

Діма був в АТО ще у першій хвилі, був поранений і нагороджений орденом «За мужність». Коли я його представила, стало дуже тихо, учні побачили, що він не набагато старше від них, а вже встиг побувати на війні та зустрітися зі смертю. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах боєць ділився з учнями спогадами, розповідаючи школярам, що пережив за час, проведений в зоні АТО. Він своїм прикладом показав, що не тільки словами треба любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Коли Діма запропонував ставити запитання, на нього великими очима тихо дивились дівчата, хлопці сиділи струнко, як на лінійці. Мабуть, намагалися уявити, через що прийшлося пройти нашому захиснику. Далі запитання посипалися одне за одним Відповідаючи на численні питання учнів, Діма намагався у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братерство, говорив про військові будні зі сльозами на очах, а в класі панувала тиша…

IMG_8631

Боєць щиро подякував дітям за те, що вони морально підтримують їх і листами, і малюнками, і оберегами. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою.

Наприкінці ми почули щирі слова подяки і шани від педагогічного колективу та учнівської молоді і великої вдячності особисто Дмитру та його побратимам. І це правильно, щоб підростаюче покоління знало своїх героїв, знало, як зробити правильний вибір у житті, робило власні висновки.

Події останніх років у нашій країні в котрий раз довели, український народ подолати неможливо. Це тільки об’єднує нас, спонукає кожного з нас відчути щирий й глибокий патріотизм, дає змогу проявити себе безкорисливо, щедро, робить нас готовими на все заради незалежності та кращого майбутнього нашої держави.

 

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...