“Я Повернувся” – навчання психологів

Військовий конфлікт на Сході України призвів до того, що багато поранених та травмованих повертаються з фронту додому та виявляють, що вони не в змозі повернутися до цивільного життя. Рада директорів канадської фундації Кленова Надія та благодійний фонд «Міжнародна Асоціація Підтримки України» виступили організаторами проведення 14-25 листопада у Київському державному університеті ім. Шевченка першого етапу тренерської програми пост-військової адаптації для ветеранів «Я Повернувся». Метою програми є передати в Україну канадський досвід пост-військової адаптації до цивільного життя для ветеранів війни через проведення тренерської програми у форматі «Тренінг для Тренерів», що забезпечить сталий розвиток реабілітаційних програм для українських ветеранів. Програма почала діяти в Україні і отримала великий резонанс з боку професійної спільноти в Україні, що впродовж тривалого часу підтримує ветеранів та членів їх сімей. На навчання була запрошена психолог ЦСПР Ольга Гаркуша.

Члени Ради Директорів Фундації Кленова Надія висловили думку про те, що незважаючи на відстань від рідної землі, вони відчувають біль тих, чиє життя пошматувала війна і розуміють наскільки важливо об’єднувати фахівців та переносити кращі світові методи лікування ран, що розривають людські серця та душі. Рекрутингова компанія та відбір учасників на програму показала наскільки багато в Україні небайдужих людей, які за покликом свого серця намагаються допомагати тим, хто не побоявся ризикувати своїм життям та здоров’ям і встав на захист рідної землі.

Ідея створення проекту має під собою історії реальних людей, страждання яких довелося відчути під час реалізації попередніх проектів. Влітку 2014 року канадська фундація Кленова Надія приймали у Ванкувері дітей Героїв Небесної Сотні та важкопоранених майданівців в рамках програми «Молодь Майдану». Восени 2014 року волонтери з Ванкуверу започаткували проект Кленова надія для України після особистих зустрічей з важкопораненими хлопцями у військових шпиталях Львова та Києва.

2016-11-15-18-58-28-kopiya

Перший етап тренінгу-семінару на тему травми та консультативної психології викладала доктор Дарія Шевчук (на фото), яка є зареєстрованим консультативним та клінічним психологом в Канаді. Семінар надав глибокі знання про травми, їхні наслідки та індивідуальні реакції.

Отримані знання допоможуть у такій важливій роботі, як зцілювання травмованих сердець українських патріотів. Слава Україні!

Ольга Гаркуша, психолог ЦСПР

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...