Фахівці Інституту психічного здоров’я УКУ навчають, як надавати психологічну допомогу ветеранам АТО

Інститут психічного здоров’я Українського католицького університету започаткував унікальну програму на методах когнітивно-поведінкової терапії «Соціально-психологічна підтримка адаптації ветеранів АТО» та впродовж 16-17 червня провів тренінги для психологів з усієї України.

За словами фахівців, програма призначена для використання психологами, соціальними працівниками, волонтерами, які працюють із ветеранами (учасниками бойових дій), їхніми близькими та рідними, а також для надання самодопомоги.

Організатори очікують, що в цьому проекті зможуть об’єднати знання та навики кваліфікованих спеціалістів і разом вдосконалювати систему психологічної реабілітації, а також навчати інших фахівців, соціальних працівників та осіб, які будуть безпосередньо контактувати з бійцями та членами їхніх сімей.

DSCF9505

Впродовж двох насичених днів учасники тренінгу обмінялися досвідом і отримали конденсат знань та умінь з таких тематичних блоків: мотивація, корисне мислення, емоційна регуляція, релаксація, техніки вирішення проблем, інструменти з собою.

Унікальність програми в тому, що вона зміщує акцент з психологічних проблем на людські ресурси – здатності психіки адаптуватися, справлятися з негараздами і перетворювати їх на потенціал для змін та розвитку стресостійкості.

DSCF9537

За словами розробників програми (Віталій Климчук, Вікторія Горбунова, Галина Нетлюх, Олег Романчук, Андрій Карачевський), в людині існує 5 ключових ресурсних якостей: усвідомлення цінностей і сенсу випробувань, здатність когнітивного коупінгу, володіння поведінковим коупінгом, соціальні ресурси і почуття гумору як здатність генерувати радість.

Ведучі програми задоволені атмосферою та результатами програми. Доктор психологічних наук, виконавчий директор Інституту психічного здоров’я УКУ Віталій Климчук, який є одним із ведучих та розробників програми вражений відкритістю групи та високою професійністю, а також відсутністю опору до формування спільноти: «Цього нам часто бракує, адже нерідко ми намагаємося «закапсулюватися» у своїй фаховості, винятковості. Безумовно, Україна виходить на новий рівень».

dscf9562

Учасники тренінгу зазначають, що навчання стало для них мотивацією і стимулом для подальшої роботи, великий пласт якої можна здійснити саме завдяки спільним зусиллям.

Серед ключових цінностей Інституту психічного здоров’я УКУ – формування спільноти, у якій всі мають своє місце, цінність кожної людини та її гідності, зауважив під час вручення сертифікатів учасникам навчання директор Олег Романчук.

Тривалість програми – 5 занять по 2 академічні години.

DSCF9634

Реалізація програми стала можливою завдяки співпраці фахівців Інституту психічного здоров’я та кафедри клінічної психології УКУ, Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії, Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії та підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Від нашого Центру учать в навчанні взяла заступник директора Людмила Шелест.

За матеріалами сайту http://ucu.edu.ua/news/33728/

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...