Самоактуалізація та підвищення особистої ефективності

Об’єднання людей у групи здатне змінити долі людей і навколишній світ. Групи можуть пом’якшити відторгнення від інших, морально підтримати, забезпечити інформацією і навіть сприяти економічній незалежності. Тому люди прагнуть об’єднуватися із собі подібними. Щоб навчитися і гуртом долати проблеми.

Одним із напрямків роботи із сім’ями учасників АТО є організація груп самодопомоги шляхом об’єднання людей з однаковим досвідом, життєвою ситуацією, проблемами задля співпраці у подоланні особистих криз, поліпшенні свого буття. Переслідуючи у груповій взаємодії власні інтереси, вони часто своїми зусиллями стимулюють інших учасників групи до саморозвитку, поліпшення життєвих обставин.

Продовжила свою роботу група самодопомоги дружин учасників АТО, ведучими якої є соціальний педагог Ірина Струпова та психолог Ольга Гаркуша. Під час заняття учасниці отримали потрібну інформацію, обмінялися ідеями та вибудували свою стратегію по вирішенню певних проблем, отримали підтримку від інших, хто має схожі проблеми, розповіли про свій досвід та знання, отримали пораду спеціалістів ЦСПР, нормалізували свої відчуття, врешті гарно провели час, щоб почуватися добре. Участь у групі дала можливість дружинам учасників АТО у конфіденційних умовах розмовляти відкрито, бути вислуханим та отримати допомогу. Група призначена підтримувати прагнення своїх членів навчатися один у одного. Вчитися думати, міркувати та поважати думку іншого. Всередині групи існують різні думки, але обговорення їх відбувається шанобливо та у дружній формі.

Групи самодопомоги – дуже позитивна нова форма соціального життя. Вони приносять неоціненну користь людям. У їх учасників спільні проблеми. Вони збираються разом не для того, щоб скиглити і жалітися, а для спільних пошуків виходу із ситуації і поліпшення якості їхнього життя.

Психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...