Обмін досвідом

22.01.12 – спеціалісти Іванківського ЦСПР провели зустріч демобілізованих учасників АТО, ветеранів Афганістану з Майком Ловеледі ветераном війни у В’єтнамі, громадянином Америки.

голова Іванківської районної організації Українська спілки ветеранів афганістану Сергій Левченко з Майком Ловеледі

Про ідею організації зустрічі ми повідомляли  раніше і ось сьогодні до нас завітали 14 бійців АТО і 2 ветерани війни у Афганістані, серед присутніх також були директор центру Галина Бабич, психолог Ольга Гаркуша, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Анна Осипенко та заступник директора центру Людмила Шелест.

Ведуча заходу соціальний педагог Ірина Струпова у вступному слові представила гостя заходу та розказала її суть.

IMG_6808

Запланованою ціллю зустрічі було донести демобілізованим бійцям важливість спілкування з спеціалістами своєї справи,а саме психологами. Майк з власного життєвого досвіду розказував про свої проблеми,як він з ними справлявся, відповідав на запитання хлопців. Обговорювалася тема війни в країні, не обійшлося і без політики, жваво велися спори, щодо наявності посттравматичних синдромів у учасників бойових дій. Багато хто з присутніх, насправді не признаються, в першу чергу самим собі у присутності таких симптомів і це нормально, через деякий час  зрозуміють, каже Майк.

IMG_6804

Зі слів Майка: «Я теж заперечував наявність такого стану, пройшло 25 років, аж коли усвідомлено мені стало зрозуміло про потребу спілкування з психологом. Піти захищати свою Батьківщину,це вже подвиг, це по справжньому чоловічий поступок, але не менший подвиг вернувшись звідти захистити свою родину від «багажу» пережитого на війні».

Майк Ловеледі

Багато обговорювали, як проходить процес реабілітації воєнних у Америці, їх державні соціальні програми і т.ін.

Загалом захід вийшов пізнавальним, поспілкувалися, виговорилися тим самим «випустивши пар», така собі імпровізована реабілітація. Наші захисники наразі, дійсно потребують допомоги у адаптації в мирне життя, адже посттравматичний розлад у учасників бойових дій не кращим чином впливає на відносини в сімї і заважає адекватно сприймати оточуюче середовище, соціалізації у мирне життя. Тож навіть якщо з усіх присутніх цей факт усвідомили двоє це вже досягнення!

Фото на згадку

фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Осипенко А.В.

 

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...