Дбаємо про всебічне виховання дітвори

Нікому не секрет, що з появою в сімї дитини – батьки замислюються над тим, щоб вона зростала і здоровою, і розумною. Та не в кожній сімї вистачає часу, а інколи, навіть відповідних знань.

Ось тут на допомогу приходить одна із програм зали ігрової діяльності метою якої є розвиток та вдосконалення розумової та фізичної діяльності дитини та надання можливостей вільному самовираженню.

З року в рік, для дітей та їх батьків, котрі приходять до Центру вперше, намагаємося дати зрозуміти , що перебування тут – це реальна можливість сприяння всебічному вихованню дітей.

Перед дітьми стоять завдання:
• адаптація дитини в нових умовах соціального середовища (наприклад, для першокласників — це школа, вчитель, клас);
• розвиток психічних процесів, емоційно-вольової сфери;
• зняття невротичних реакцій, нейтралізація страхів, негативних переживань;
• розвиток адекватної самооцінки у дитини;
• розвиток самоконтролю;
• розвиток вміння вільно виявляти свої емоції.

Ці завдання реалізуються у наступних видах діяльності.
• розвиваючі ігри для дітей віком від 6 до 12 років та дітей до 5 років, які прийшли в ігровий зал з батьками;
• розвиваючі ігри для груп дитячих садків;
• розвиваючі ігри для груп продовженого дня шкіл Іванкова;
• ігрова психотерапія для дітей 7-10 років;
• групи розвитку пізнавальних процесів дітей 6-11 років.

В ході роботи визначаємо з ким необхідно працювати індивідуально, та і в цілому – без індивідуального підходу до дитини – успіху не бачити. Для роботи залучаємо практичних психологів, їхня допомога сприяє розвитку психічних процесів: сприймання, уваги, мовлення, памяті, уяви, мислення, тощо.

В теплі сонячні дні дітлахи полюбляють відпочивати та розважатися на свіжому повітрі. Саме тому програма включає в себе і активні, рухливі ігри на дитячому майданчику, що знаходиться на території подвір’я центру. Тут вони зможуть вдосталь пострибати, побігати, погратися у пісочниці, максимально проявити свою рухову активність, використовуючи за потребою спортивний інвентар. Територія дозволяє проведення спортивних естафет, конкурсів, футбольних та інших змагань, створенню малюнків на асфальті, заняттям творчістю на природі.

Дана логіка організації приміщення і території та визначення можливостей кожної ігрової зони сприяє в плануванні та проведенні різних видів робіт. Діти мають можливість вибору необхідного для ігор середовища. В разі необхідності ігрове середовище може змінюватись.

Зони передбачають вільні ігри, а також можуть бути використанні для проведення тематичних занять.

Програма передбачає комплекс занять з цікавими для дітей вправами. Особливу увагу звертаю на дітей учасників АТО: Орєхову Вікторію, Зайченко Емілію, Ткаченко Анастасію та Вікторію, Дорошенко Матвія… Вони з охотою відвідують наш центр, а ми в свою чергу віддаємо частину своїх сердець їм.

Соціальний працівник Марина Грушко

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...