Ділимося досвідом

Японські науковці вивчали досвід Іванківського ЦСПР

IMG_6368

Делегація у складі професорів психології та соціальної роботи трьох найбільших університетів Японії (у містах Фукусіма, Нагоя та Хіросіма) відвідала Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи з метою вивчення досвіду та створення подібних центрів у місті Фукусіма та інших містах, що постраждали від аварії на атомній станції у березні 2011 року.

2D2C41F52DAB45EB729236

Рівень аварії за шкалою INES (Міжнародна шкала ядерних подій) – 7, велика аварія, сильний викид радіації, важкі наслідки для здоров’я населення і для навколишнього середовища. Тільки дві аварії у світі оцінені по максимальному, 7-му рівню – Чорнобильська катастрофа і аварія на АЕС Фукусіма-I.

Для Центру це велика честь усвідомлювати, що науковці однієї з найрозвинутіших країн світу звернулися до нас задля вивчення досвіду та запозичення напрацювань, які мають стати у нагоді при наданні психологічної допомоги постраждалому населенню Японії.

IMG_6370

Заступник директора ЦСПР Людмила Шелест, яка працює в Центрі з моменту його створення, розповіла про перші кроки у роботі з населенням, про особливості інформаційної та соціально-психологічної роботи з різними цільовими групами, про проблеми, з якими зверталися місцеві жителі до Центру 22 роки тому й тепер, про роль установи в інфраструктурі постраждалого краю, про еволюцію завдань, які вирішував Центр у роботі з громадою на різних часових етапах. Цінними для японських колег були й матеріали презентації, методичні рекомендації та результати соціологічних досліджень з чорнобильських питань.

IMG_6378

Цікавили гостей і проблеми, з якими довелося зіткнутися Центру у своїй діяльності та шляхи їх вирішення. У бесідах з психологами цікавилися психологічними аспектами надання допомоги та запитували порад для матерів Фукусіми, які дуже стурбовані здоров’ям своїх дітей зараз та у майбутньому.

Японські дослідники виявили бажання зустрітися також з клієнтами Центру – матерями, ліквідаторами, представниками різних поколінь та соціальних груп, аби з перших вуст почути про те, як Центр допоміг їм у вирішенні постчорнобильських проблем, чи є ефективною ця допомога, чи створення подібних Центрів потрібне Фукусімі.

IMG_6394

Запитання гостей були продуманими й глибокими, а стиль спілкування – дуже делікатним та доброзичливим. З великим зацікавленням вони ловили кожне слово та фіксували кожну почуту думку.

Японські колеги побували у кожному з п’яти українських Центрів СПР, вивчаючи унікальний досвід роботи з населенням, яке зазнало й зазнає впливу наслідків радіаційної катастрофи.

Людмила Шелест, заступник директора

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...