Я і професія

Життєвий період ранньої юності часто порівнюють із життєвим стартом, тому надзвичайної важливості набувають ті стратегії, що обираються в цей період, оскільки вони визначають загальну спрямованість подальшого розвитку молодих людей і характер їх взаємин з оточуючим світом.

Продовжуються тренінгові заняття для старшокласників із ДБСТ смт. Іванків та с. Жерева спільно з Іванківським ЦСССДМ з метою підготовки молодих людей до впевненого початку самостійного життя через розвиток життєвих навичок і професійну орієнтацію.

2015-03-26 11.10.50

На початку тренінгу між учасниками був встановлений контакт, познайомилися між собою, створили у групі привітну доброзичливу атмосферу. Тренер виявила рівень обізнаності учнів у питаннях вибору професії та подальшого самостійного життя, сфокусувала увагу на важливості цих питань, мотивувала учасників на усвідомлений вибір професії, активізацію їхніх знань щодо світу професій.

За допомогою пантоміми учасники вчилися визначати професії за ознаками. Для вдалого професійного вибору людина має знати свої уподобання, здібності, можливості і об’єктивно їх оцінювати. На даному етапі старшокласники визначили рівень своєї самооцінки

Під час тренінгу постійно створювалася позитивна атмосфера у групі кожним учасником, виявлялися здібності учнів. Молоді люди були ознайомленні з формулою вибору професії, яка базується на балансі і взаємодії між собою принципів «хочу», «можу», «треба» і допомагає навчитися самостійно оцінювати свої можливості, су міряти їх з бажаннями, враховуючи об’єктивні вимоги.

2015-03-26 12.21.13

Наступним етапом було обговорення рейтингу професій і аналіз чи є обрана ними спеціальність у цьому рейтингу. Учасникам була запропонована методика «Квадрат інтересів» (за Є.Клімовим) та анкета (А. Йовайш) «Що мені подобається?»спрямована на дослідження інтересів і прагнень особистості як складових потенційного чи актуального покликання, що допомогло їм краще зрозуміти свої професійні інтереси.

На завершення тренінгу учасники сформували усвідомлення своїх індивідуальних особистісних переваг, своєї унікальності, вміння презентувати себе, подякували один одному за цікаву і змістовну роботу.

Психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

 

Ще за темою: