Інформує Іванківська РС ГУ ДСНС України

Звернення Іванківського районного сектора головного управління ДСНС України у Київській області до жителів Іванківського району.

Вже стало традицією на свято Хрещення Господнє або Богоявлення купання в ополонках водойм, річок Іванківського району. Такі заходи вже багато років поспіль проводяться, як і в самому селищі Іванків: на річці Тетерів, поблизу стадіону так і в інших населених пунктах нашого району. З кожним роком в цьому святкуванні приймає все більше людей різних верств населення та різних вікових груп, чоловіки, жінки та навіть діти. Як завжди 19 січня буде святкуватись свято – Хрещення Господнє або Богоявлення.

IMG_5738

У зв’язку з національною традицією святкування 19 січня Водохрещі Іванківський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській області звертається до мешканців Іванківщини:

– якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;
– утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;
– заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях;
– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку;
– якщо Ви уперше збираєтесь зануритися в ополонку на свято Водохрещі то не робіть це спонтанно, а спочатку підготуйте свій організм до занурення у холодну воду на відкритому повітрі, візьміть з собою теплі речі, щоб переодягнутися та уникнути переохолодження.

Також святкування передбачає масовий рух людей поблизу води, загроза загибелі людей зростає, тому Районний сектор нагадує про елементарні правила, як захистити себе від можливості потрапити під лід та переохолодження.

IMG_5759

Щоб не потрапити під лід:
– обходьте майданчики, які вкриті товстим шаром снігу – лід там завжди більш тонкий;
– біля стоку води, кущів, очерету, в місцях, де водорості вмерзли в лід, є небезпека провалитися;
– обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;
– ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги. Краще -палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступню від льоду;
– не виходьте на лід уночі;
– не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.

Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок. Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку – негайно зверніться до лікаря. Якщо ви любитель самотнього екстремального відпочинку на водоймах узимку, і є вірогідність вашого потрапляння у воду, подбайте про:
– стійкий плавзасіб, на який зможете вибратися навіть у намоклому одязі;
– про спеціальний термо- та гідростійкий одяг;
– водостійкий мобільний телефон, з якого зможете викликати службу порятунку 101;
– гарячий солодкий чай або каву та зміну одягу, теплого й сухого.

Потрапивши у воду, не панікуйте, зберіться, викличте допомогу. А потім пригадайте та послідовно виконайте усі необхідні заходи самопорятунку та самодопомоги. Головне – ваше бажання вижити та, подолати екстремальну та несприятливу для здоров’я ситуацію.

Провідний інспектор Іванківського РС ГУ ДСНС України у Київській області лейтенант служби ЦЗ Гудзенко Ярослав Віталійович

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...