День національних культур

Рівні можливості для національних меншин

http://www.gurt.org.ua/news/recent/22303/

Image00024

30 квітня 2014 року в Центрі «Довір’я» відбулася яскрава подія – День національних культур, мета якої підвищити рівень поінформованості членів громади про культури національних меншин, що проживають в смт. Іванків.

Image00040

Представники національних меншин презентували культуру своїх етнічних громад, національний одяг, усну та писемну творчість, пісні та танці, страви національної кухні. Звучали живі історії людей, для яких українська земля стала рідною домівкою і місцем самореалізації в житті.

Image00044

Image00019

Довідково:
День національних культур проведено ІРГО «Центр розвитку громади» у межах проекту «Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп в реалізації культурних прав: багатство через різноманіття», який впроваджується Ресурсним центром ГУРТ (Україна) у партнерстві з Фондом громадянського суспільства та партнерства (Вірменія) і Центром розвитку НУО (Вірменія) за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми «Культура».

Людмила Шелест, заступник директора ЦСПР

Image00028

Відгуки учасників  Дня національних культур

  • Ільницька М.О.

«Запрошення на день національних культур було несподіваним. Я – пенсіонерка, звикла весь час бути дома. А тут таке свято! Найбільше запам’яталося те, що про кожну національну меншину були сказані відповідні слова, зі смаком було оформлено залу, ще вразили мене речі часів моєї бабусі: фартухи, блузка, спідниця, та до всього ще й ікона. Це все я пам’ятаю ще з дитинства – немов побувала в своєму рідному «польському» селі».

  • Вікторія Гультайчук

Image00025«Я вже не перший рік є волонтером Іванківськької районної громадської організазації «Центр розвитку громади». Цього разу плановий захід міні-проекту Ресурсного центру ГУРТ «Багатство у різноманітті» був неперевершеним. В ньому була не тільки ідея, про актуальність якої я вже не говорю, а й віддушина для всіх, хто був у цієї залі».

  • Бугакова Л.А.

Image00113к«Не чекали, що з такого, на перший погляд, звичного заходу вийде таке дійство. Скільки щирості та душі вкладено в нього. Організатори – молодці!».

 

 

  • Артур Устян

Image00066к«Моє життя тісно пов’язане з Україною. «Чому?»,- запитаєте ви. Моє життя – це моя дружина Ніна (українка, до речі), це мої діти. Вони мені додають наснаги.
Останні роки я працюю в Чорнобилі. Хоча поряд зі мною люди різних національностей, думки у нас одні. Як сказали сьогодні діти з Центру розвитку дитини «Веселка»: «Нам нема чого ділити, бо хочуть діти в мирі жити!»
Дякую за свято від всієї вірменської громади!»

  • Світлана Вождаєнко

Image00157«День національних культур» – прекрасний початок для систематичних зустрічей громад різних національностей. Було б непогано зустрічатися частіше. Обмінюватися враженнями, емоціями, частинкою своєї культури, своєї душі з іншими націями».

 

  • Заза Бучукури

Image00075«Прикро, що в Іванкові та й в районі проживає так мало грузинів. Думаю, що вони б всі були тут. Я дуже задоволений святом. Це так потрібно тим, хто проживає далеко від Батьківщини. В цілому, потрібно пам’ятати своє коріння, традиції свого народу, мову. А те, що нас зібрали разом: білорусів, поляків, євреїв, вірмен, росіян, українців, корейців, грузин, молдаван – просто здорово!»

  • Олена Андрусик

Image00123«Під час свята всі пісні співалися разом: чи то білоруські, чи то  російські, чи українські. Радість, щирість, щедрість, взаєморозуміння переповнювали душу кожного. Ніхто не відчував жодних обмежень через свою національну приналежність, навпаки, особливості культури були тією яскравою родзинкою, яка викликала цікавість і захоплення».

Image00092

Image00122

Image00036

Image00089

Image00097

Image00104

Image00107

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...