Освіта для дорослих

5-6 квітня у Києві проходив тренінг «Громадянська просвіта для сільських громад» у рамках проекту «Громадянська просвіта для успішної громади», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida). Проводив тренінг виконавчий директор ГО “Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко. До участі були запрошені активні члени місцевих громад, керівники навчальних гуртків с.Сукачі Іванківського району (Ірина Превор, Наталія Лич, Ольга Гаркуша), с.Новий Корогод Бородянського району Київської області, с.Тарасівка Зіньківського району Полтавської області.

Робота розпочалася з визначення поняття громади, визначення сфери розвитку громади, виявлення політичних, економічних, соціальних, технологічних аспектів зовнішнього середовища, які впливають на організацію, спільноту, громаду. Учасники провели SWOT-аналіз (інструмент в планувальних технологіях, що полягає в розділенні чинників і явищ на чотири категорії: сильних, слабких сторін проекту, можливостей, що відкриваються при його реалізації, та загроз, пов’язаних з його здійсненням) власних громад і за рахунок сильних сторін та можливостей мінімізували слабкі сторони та загрози.

Учасники розглянули як частіше сьогодні відбувається взаємодія влади та громадськості, визначили поняття та структуру соціального, людського, освітнього капіталу. Приділили значну увагу громадянській освіті, яка дає можливість кожному громадянину захищати свої права за допомогою державних органів та органів місцевого самоврядування.

На завершення представники громад склали та презентували план розвитку освіти для дорослих. Отримавши нові знання, учасники з новими ідеями та бажанням втілити їх у життя повернулися до своїх громад.

Практичний психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...