Третя сесія Всеукраїнської школи самодопомоги

Завершила свою роботу третя сесія Всеукраїнської школи самодопомоги в смт. Бородянка за підтримки Ресурсного центру «ГУРТ», яку проводив Олександр Старовойтенко – голова Бородянської районної громадської організації «За життя без шкідливих звичок». Учасниками школи були представники громадських організацій смт. Бородянка, м. Вінниця та смт. Іванків (ГО «Центр розвитку гшромади») – соціальні педагоги Ірина Струпова, Артем Бабич та практичний психолог Ольга Гаркуша.

Кожен день розпочинався і завершувався роботою у групах самодопомоги. Це динамічне середовище для виховання високої самооцінки, почуття самодостатності й уміння досягати своїх цілей. У цих групах люди, об’єднані спільною турботою, обмінюються досвідом, інформацією, емоційною підтримкою і ресурсами. У групі виникає величезний потенціал взаєморозуміння і довіри, що допомагає людям розкритися, почувати, що вони не самотні й усвідомлювати свою силу. Групи здатні допомогти змінити особисті долі людей, а також навколишній світ. Першого ж дня був проведений майстер-клас «З особистого досвіду» тими, у кого успішно проходять групи самодопомоги.

IMG_8599

Другого дня вже відома психотерапевт Раїса Степанівна Кузьменко провела тренінг «Позитивне мислення», на якому були запропоновані вправи на особистісний розвиток, що із захопленням сприймалися учасниками.

Третій день проходив у створенні колажів «Карта моєї мрії». Це візуалізація цілей, сильний інструмент особистісного розвитку та перетворення життя. Учасники створили програму власного майбутнього. Кожен відчув себе алхіміком свого життя, який творив витвір мистецтва.

Четвертого дня були підведені підсумки роботи. Всі задоволені роз’їхалися по домівках.

Практичний психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

 

Ще за темою: