Громади визначили свої пріоритети

Напрацювання, отримані в ході роботи «Кафе місцевого розвитку», лягли в основу наступного тренінгу «Розвиток громади», який проходив у Центрі «Довір’я» 30 листопада – 1 грудня. Представники громад Іванкова, Радинки та Сукачів отримали знання з написання планів розвитку громад та основ стратегічного планування, почули про успішні практики с.Северинівка (Вінницька обл.), яким щедро ділився Олег Левченко, тренер Ресурсного центру ГУРТ.

Найбільш цінним для учасників став практичний етап роботи, де кожна громада розробляла проект, який посів чільне місце у рейтингу ідей, висунутих під час «Кафе місцевого розвитку».

img_3904.jpg

Для с.Радинка першочерговим завданням визнано освітлення вулиць з застосуванням сонячних батарей. Це посилить безпечність вулиць для дітей та дорослих, правопорядок та комфортність пересування у вечірній час.

Громада с.Сукачі у найближчі плани внесла облаштування зони відпочинку для дітей та дорослих біля «Зеленого ставка». По-перше, цей об’єкт має свою давню історію, яку пам’ятають лише старі люди. По-друге, попри велику кількість ставків у Сукачах, купатися та засмагати, відпочивати з дітьми ніде. На думку громади, облаштування зони відпочинку зробить проживання у селі більш комфортним і розширить можливості для культурного відпочинку.

Іванківська ж громада визнала необхідним змінити на краще центральну площу, яка має бути візитною карткою, обличчям селища і втілювати в собі історико-культурну спадщину, визнану усім світом. Мова йде про облаштування площі селища у стилістиці М.Примаченко і увіковічення пам’яті про художницю у її рідному краї.
img_3907.jpg
У баченні громади – музично-світловий фонтан на площі, біля нього скульптурні персонажі з картин художниці, дизайнерські ліхтарі, лави, клумби, декоративні дерева. Це має бути «впізнаване і неповторне обличчя» Іванкова, а в перспективі – центр культурно-етнографічного туризму, місце проведення мистецьких заходів: майстер-класів за мотивами творчості М.Примаченко, виставок-ярмарків малярського народного мистецтва та народних ремесел, екскурсійних маршрутів по місцях М.Примаченко.
img_3916.jpg
У подальшому ідея може бути продовжена на місцевий парк та набережну р.Тетерів. Для туристів – виготовлення та продаж сувенірної продукції, розмальовані персонажами М.Примаченко автобуси Іванків-Київ. Не секрет, що до Іванкова приїздить багато гостей, в тому числі іноземців. Ще слід додати тих, хто їде через наше селище до Чорнобиля. Тож оновлена центральна площа може стати улюбленим місцем відпочинку мешканців Іванкова, а також перетворитися в туристичний об’єкт і притягувати кошти до районного бюджету.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...