«Кафе місцевого розвитку»

Серія таких зустрічей пройшла в громадах с. Сукачі, смт.Іванків, с.Радинка Поліського району.

Визначити актуальні проблеми громади, знайти нові перспективи їх вирішення – це далеко не всі завдання, що ставили перед собою як організатори (Ресурсний центр ГУРТ), так і виконавці ГО «Центр розвитку громади», та громадські активісти.

Головною метою подібного зібрання було визначення основних проблем для включення їх у стратегічний план розвитку громади.

img_3845.jpg

27 листопада лекційна зала центру «Довір’я» сьогодні на декілька годин перетворилась в справжнісіньке кафе. Невимушена атмосфера, кава, чай, печиво та зустріч з однодумцями. Саме такий варіант моделі «Світового кафе» передбачав обговорення проблем розвитку Іванкова Ресурсний центр ГУРТ.

img_3868.jpg

Тут можна було зустріти депутатів селищної та районної ради, селищного голову Поліщука О.М., лідерів громадських організацій та інших активістів.

img_3851.jpg

Бажання присутніх були потрібними громаді, налаштовували на зміни. Це підтверджували дискусії та презентації, що проводили Грибан Ю. (директор мистецького закладу), Сидоренко В., Гультайчук В., Мараченко Н. – депутати селищної ради, Федірко Н. (директор ліцею). Від екології до економічних змін, а при всьому ще й соціальних, від простого до складного – все це можна було почути в пропозиціях учасників кафе.

28 листопада в с.Сукачі за ініціативи ресурсного центру «Гурт» на базі ЗОШ с.Сукачі було проведено «Кафе місцевого розвитку». Близько тридцяти чоловік, представників місцевої громади: вчителі, учні старших класів, органів місцевого самоврядування, представників різних сфер діяльності були задіяні до розробки «Проектів» щодо покращення життя в громаді, вирішенні найактуальніших та найболючіших питань.

img_8181.JPG

Модель роботи в «Світовому кафе» це нестандартний і цікавий метод впливу на свідомість громади, що ініціює її внутрішній ресурс та налаштовує на конкретні дії щодо розвитку громадянського суспільства.

Ведучий «Світового кафе» – Тарас Тимчук, керівник департаменту «Суспільна інформація».
img_8198.JPG

img_8222.JPG

Роботу «Кафе місцевого розвитку» продовжило 29 листопада у с.Радинка Поліського району. До участі в роботі були запрошені активні члени громади (представники місцевої влади, школи, культурних закладів, місцеві депутати, підприємці, молодь, пенсіонери). Форма проведення була для учасників незвичною, але цікавою.

pa220201.JPG

Під час обговорення перспективних ідей розвитку громади учасників хвилювало, насамперед, вирішення нагальних проблем, які існують у селі: безробіття, дозвілля молоді, культурний та духовний розвиток громади, ремонт комунікацій, реконструкція центру села, пасивність громади.

pa220205.JPG

В ході обговорення народилися ідеї створення сільськогосподарського кооперативу, інформаційно-ресурсного центру, спортивного комплексу, освітлення вулиць села, будівництво храму, реконструкція центру села.

Детальніше – читайте в газеті «Голос Довіри», листопад 2012 р.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...