За досвідом до Польщі

Група активістів Бородянського, Іванківського та Поліського районів проекту «Нові можливості для сільських громад, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який впроваджується Ресурсним центром «ГУРТ», що фінансується Фондом підтримки демократії ООН (UNDEF) повернулася з навчального візиту, що здійснювався в Мазовецькому воєводстві (Польща). Стажування було організовано Асоціацією «BORIS» (бюро обслуговування руху ініціатив соціальних), та Ресурсним центром «ГУРТ».

p9050075.JPG

П’ять днів насиченої роботи: знайомство з роботою неурядових організацій, безпосередньо сам «BORIS», центр Волонтеріату та Асоціації місцевого розвитку в Варшаві, відвідування населених пунктів та ознайомлення з роботою соціальних благодійних організацій, товариств тощо.

p9080115.JPG

Серед форм та методів підтримки місцевої громади виділяються наступні: волонтерство, самодопомога, місцеве партнерство, створення місцевих фондів.

Та найбільше вражає справжній розвиток громадського суспільства, побудований на принципах активності, добровільності, відповідальності і т.д.

Поляки розуміють важливість працювати з людьми, розвивати місцеві громади, бо це – пробудження впевненості у собі і навичок задля того, щоб місцева громада могла помітно покращити ситуацію в своєму селі, місті, районі.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...