Розробка планів розвитку громад

Черговий тренінг у рамках проекту «Нові можливості для сільських громад, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» відбувся 13-14 липня в м. Ірпінь. Цього разу робота тренінгу була спрямована на розробку планів розвитку громад.

111.JPG

Спочатку учасники тренінгу ознайомились з досвідами інших громад, які за допомогою планування та аналізу потреб громади вже досягли певних успіхів у своїх громадах. Основним аспектом було питання «Як залучити кошти в громаду для її розвитку»? Почули та побачили безліч варіантів та прикладів інших громад як в Україні, та і за кордоном, а саме в Чеській республіці (с.Хостетін). До речі, жителі с.Хостетін збудували котельню, яка працює на біомасі, відбудували соковий цех, сушарку для фруктів та ін. Таким чином у чеському селі були створені нові робочі місця, а кошти від продажу соків, сухофруктів залишилися в громаді.

Досвідчений тренер Олег Левченко вчив присутніх визначати конкретні потреби громади і планувати розвиток своєї громади в межах ресурсів самої громади.

22.JPG
На тренінгу були присутні представники шести громад з Іванківського, Поліського та Бородянського районів. Громаду смт.Іванків представляли селищний голова Поліщук О.М., депутат селищної ради Гультайчук В.А та Сидоренко В.Д. Громада с.Ладижичі була представлена секретарем сільської ради Давиденко Н.В., землевпорядником Проявою В.І., фахівцем із соціальної роботи Безнощенко Ю.П.

33.JPG

Вікторія Гультайчук,
учасник проекту

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.