Кримська весна розвитку

Інформація з офіційного сайту Ресурсного центру «ГУРТ»

Кримська весна розвитку: 38 соціальних проектів за три дні

Факти: Високим показникам сприяв формат конференції – відкритий простір. Для присутніх такий формат став приємною несподіванкою, адже довелося відмовитися від звичних доповідей експертів і образу «слухача», а натомість самостійно формувати програму та активно долучатися до обговорення та вирішення питань, що відповідають темі конференції.

 dsc_0002.JPG

«Формат заходу дещо незвичний. Чесно кажучи, боязко було їхати, не знаючи тем доповідей, спікерів. – Ділиться враженнями Михайло Ізюмський, активний блогер порталу ГУРТ, голова правління ГО «Толеранс центр». – Зазвичай учасники масштабних заходів третього сектору, – це одна «велика солянка», яка переїжджає з конференції на конференцію. А тут, на диво для себе, нові обличчя, нові знайомства, нові партнерства. В розрізі учасників конференції побачив по-іншому громадський сектор і став трохи більшим оптимістом щодо його розвитку, ніж був до цього».

У рамках заходу учасники запропонували теми, що їх хвилюють. Протягом трьох днів вони мали змогу обговорити та знайти рішення проблемних питань у колі однодумців і тих, хто зможе поділитися своїм успішним досвідом.

 dsc_0024.JPG

Серед тем, які не тільки викликали значний інтерес, а й породили жваві дискусії, стали:

– Залучення матеріальної бази місцевих органів влади для реалізації соціальних проектів та участь влади міста в підтримці проектів.

– Роль жінки на рівні прийняття рішень в українському суспільстві.

– Конфлікти і протиріччя в громадській організації: як їх запобігти.

– Ініціатива має бути покарана? Як зважитись взяти на себе відповідальність за очікуваний результат.

– Чому лідери ОГС активно не використовують можливості організаційного розвитку?

– Портал ГУРТ у ТОП-10: який внесок можна очікувати від користувачів.

 dsc_0023.JPG

Не секрет, що сьогодні, як ніколи, вирішення багатьох проблемних питань, як на місцевому, так і на національному рівнях, залежить від громадян: їхнього включення в суспільне життя та уміння самоорганізовуватися. Учасники Кримської весни розвитку дійшли висновку, що відкритий простір – один із найбільш ефективних інструментів самоорганізації людей.

 dsc_0009.JPG

У робочій групі «Відкритий простір як інструмент самоорганізації людей», тему якої запропонував Дмитро Коваль, керівник відділу управління проектами Агенства регіонального розвитку «Донбас», відзначили переваги цього інструменту: швидке генерування ідей та вирішення проблем, можливість вибору, високий рівень комунікації, напрацювання контактів, об’єднання однодумців, оперативне планування дій.

В одній з робочих груп відбулося обговорення теми «Лідерство та самоорганізація», до якої долучився в режимі онлайн Гарісон Оуен, всесвітньо відомий консультант з організаційного розвитку, батько технології відкритого простору.

«Завдання лідера створювати простір, у якому люди будуть брати на себе відповідальність і досягати результату», – зазначив пан Гарісон.

Результатом відкритого простору став не лише обмін досвідом у сфері самоорганізації та пошук альтернативних рішень щодо актуальних проблем, а й пошук однодумців і започаткування спільних ініціатив для їх вирішення.

Завершення конференції «Самоорганізація у світі, що трансформується: як забезпечити собі місце під сонцем?» для учасників – це лише початок втілення ідей в життя. Через півроку на нас чекає нова спільна зустріч, на якій кожен із учасників зможе поділитись своїми здобутками та результатами, оскільки Відкритий простір працює завжди!

Читайте також:

http://gurt.org.ua/news/events/14362/

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...