Соціальна політика щодо невиліковно хворих

 img_0086.jpg

15-16 березня у м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Соціальна політика щодо невиліковно хворих” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”. Організаторами виступили благодійна організація “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”, ДП “Інститут паліативної та хоспісної медицини МОЗ України”, інститут соціальних технологій відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” та інститут соціальної роботи та управління НПУ ім. М.П.Драгоманова. У конференції взяли участь практичні психологи центру “Довір”я” Ірина Превор, Ольга Гаркуша та соціальний педагог Ірина Струпова.

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (визначення ВООЗ, 2002 р.). Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних та моральний страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта. Паліативну допомогу можна надавати разом із допомогою, спрямованою на одужання, але її мета не виліковування, а піклування.

 img_0088.jpg

Відкрив конференцію голова правління Асоціації паліативної та хоспісної допомоги Олександр Вольф, де розкрив актуальність проблеми розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в Україні. Перший день був присвячений паліативній допомозі і були розглянуті наступні питання: стан та нормативно-правова база паліативної допомоги в Україні, покращення міжвідомчої та між секторальної координації та співпраці у галузі паліативної та хоспісної допомоги, роль благодійних установ у розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в Україні, концепція якості життя як індикатор ефективності мотико-соціальної політики щодо невиліковно хворих. Представник Фонду “Допомога хоспісам” з Великобританії Роберт Мельничук розкрив роль неурядових організацій у надання паліативної та хоспісної допомоги.

Другий день розпочався виступами представників із Польщі, де вони поділилися досвідом довготермінового догляду за тяжкохворими та системою соціальних пільг і гарантій для людей з обмеженими можливостями. Директор територіального центру соціального обслуговування м. Київ Некрутові Валентина Дмитрівна ознайомила учасників із сучасною економічно ефективною моделлю надання соціальних послуг невиліковно хворим на дому.

Конференція завершилася представленням рекомендацій щодо удосконалення соціальних пільг для невиліковно хворих з обмеженим прогнозом життя, Резолюцією Конференції та врученням Сертифікатів учасникам.

 

img_0129.jpg

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...