Cоціально-психологічний супровід ДБСТ

Другий рік ми з Людмилою Анатоліївною Бугаковою, головним спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюємо в ДБСТ (дитячому будинку сімейного типу) в с.Жерева в прийомній сім’ї Вишняків…

На сьогодні, згадуючи наші перші кроки в плані надання соціально-психологічної підтримки сім’ї, щодо налагодження контакту, створення сімейної взаємодії, ми розуміємо як багато зроблено.

 img_3045.jpg

Згадується – близько року тому, коли ми приїхали до Вишняків, у великій кімнаті з’явилося маленьке дитяче ліжечко. “Сьогодні наш батько повинен привезти ще одного хлопчика…” На той момент в сім’ї уже було п’ять прийомних дітей. Тоді ми сприйняли це повідомлення не однозначно, я б сказала навіть насторожено.

Сьогодні Діма, самий найменший із 11 дітей, уже бігає…І майже кожної хвилини: “Мам…”. Мама, Таміла Миколаївна, повинна постійно знаходиться у полі його зору. Дереться на руки і посміхається…

Свою роботу ми плануємо заздалегідь. Окрім звичайного спілкування з родиною ми проводимо роботу і з дітьми за допомогою різних методик, що відповідають їх віковому розвитку.

 img_3043.jpg

Цього разу була рольова гра на виявлення взаємодії в групі дітей.
“…Діти, під час корабельної аварії, потрапили на безлюдний острів. На ньому багатий тваринний і рослинний світ, але життя повне небезпек: отруйні рослини і тварини, проливні дощі, короткі, але жорстокі холоди, можуть бути візити людоїдів із сусідніх островів.

Тут не місце для розваг – дітям потрібно їсти і пити, облаштовувати собі житло, організовувати господарство, розподілити основні функції і обов’язки…”

Протягом двох годин ми спостерігали за дітьми, за ходом їх думок за тим, як вони включалися в роботу. Приємно було відмітити згуртованість, дисципліну, правильний розподіл ролей, турботу одне про одного, підтримку.

Вони вистоять, вони дружна сім’я!

 

Превор Ірина, практичний психолог

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...