«Багатство у різноманітті»

10 лютого Ресурсний центр ГУРТ за круглим столом у Київській ОДА зібрав представників партнерських організацій з України та Вірменії, а також лідерів активних громад Бородянського й Іванківського районів, аби дати старт новому проекту «Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп в реалізації культурних прав: багатство у різноманітті».

 dsc08447.JPG

Серед учасників круглого столу Петро ЗАХАРЧЕНКО, начальник управління з питань внутрішньої політики КОДА, Богдан МАСЛИЧ, директор Ресурсного центру ГУРТ, Давид ЧІТЯН, директор Фонду громадянського розвитку та партнерства Вірменії, селищні голови та директори Центрів «Довір’я» Іванкова та Бородянки.

Услід за вітальним словом, що його від імені обласної влади проголосив начальник управління з питань внутрішньої політики П.П. ЗАХАРЧЕНКО, учасники мали змогу ознайомитися з цілями проекту та результатами для місцевих спільнот, що їх упродовж трьох років очікують отримати організатори, впроваджуючи цілу низку компонентів. Серед яких: навчання, стажування, розробка планів культурного розвитку, впровадження інноваційних послуг у сфері культури, фінансування місцевих ініціатив, інформаційна кампанія на тему культурного різноманіття.

dsc08448.JPG

Як повідомила в ході презентації керівник департаменту суспільної експертизи проекту Мар’яна ЗАВІЙСЬКА, у процесі реалізації проекту планується також отримати нові знання щодо оцінки потреб національних меншин, міжкультурного менеджменту, розвитку громад у мультикультурному оточенні, лідерства та побудови партнерства. До проекту будуть залучені представники органів місцевого самоврядування, установ культури, реальні місцеві лідери культурних та національних меншин, а також вразливі члени громади.

Про те, як виявити прихований потенціал національних меншин та вразливих членів громади, йшлося у виступах представників Іванківщини – Галини Бабич, директора Іванківського Центру довір’я», та селищного голови Олександра Поліщука. Зокрема, Галина Гаврилівна зупинилася на досвіді роботі «Центру розвитку громади» з національною меншиною поляків с.Федорівка та на результатах діяльності єврейської громади Іванківщини.

До дискусії на тему, як знаходити та просувати успішні практики залучення представників національних меншин до розвитку громади, приєдналися наші колеги з Бородянки, представники НУО Вірменії, лідери громадського об’єднання африканців в Україні. Всі думки та пропозиції були підсумовані у завершальному слові, зробленому Богданом МАСЛИЧЕМ, директором Ресурсного центру ГУРТ.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...