Телеміст «Іванків-Лісабон»

Четвертий рік Іванківська районна громадська організація “Центр розвитку громади” співпрацює з Португальською асоціацією «АКЛІС»у напрямку оздоровлення дітей. Звичайно, такі поїздки до міст Лісабон і Порто в цій невеличкій європейській країні влаштовуються, в основному, влітку. Проте португальці можуть навідуватися в наші краї і взимку.

Нерідко, приїжджаючи сюди, вони не тільки відвідують сім’ї уже “своїх” знайомих дітей та тих, кого мають намір запросити надалі, а й цікавляться побутом, соціальними та економічними проблемами місцевих жителів, архітектурними та історичними спорудами, природою Полісся, їздять, як правило, в зону відчуження і на ЧАЕС. Й при цьому закордонні доброчинці нерідко беруть з собою журналістів-телевізійників, аби ті на свої камери фіксували як моменти зустрічей з українцями, так і багато чого іншого.

 А ось нещодавно іноземні репортери, які працюють на одному з найбільших національних телеканалів Португалії, що транслюється на багато країн світу, в тому числі й на Україну, вирішили зробити передачу у вигляді ток-шоу в прямому ефірі. На теле-студію в Лісабоні запросили представників асоціації “АКЛІС” разом з керівником Фернандо Піньо з міста Порто та дві португальські сім’ї з Лісабона: Пауло Піреста Ернані, які не раз гостинно приймали в себе наших юних землячок – Аліну Недашківську з Іванковата Аню Кот з Мусійок.

 За своєрідну “телестудію” в Іванкові слугувала квартира активістки ГО “Центр розвитку громади”, перекладачки Інни Шеремет. Коли в Лісабоні все було підготовлено до ток-шоу, батьки дівчаток привезли їх до Інни Юріївни додому, звідки вони й мали виходити на міжнародний зв’язок через Інтернет (по скайпу) з португальським телеканалом.

 p906020023.JPG    p90600023.JPG    nedaschkivska.jpeg

У ході передачі йшлося не тільки про співпрацю двох організацій, які займаються відпочинком та оздоровленням дітей, а й показувались епізоди зустрічей португальців з українцями. Потрапили в кадр різні краєвиди Іванкова і навіть базар в райцентрі та жвава торгівля на ньому, заросле очеретом озерце в Запрудці, вулиці Мусійок і т.д. Коли ведучі запросили до слова так званих португальських “батьків” Аліни й Ані, наші дівчата також включилися з ними в розмову: у прямому ефірі вони спілкувалися португальською мовою. А в сусідній кімнаті оселі І.Ю. Шеремет батьки дівчаток разом з родичами Інни Юріївни дивилися по телевізору цю передачу. Своєрідний міні-телеміст “Лісабон-Іванків” побачили в себе дома й інші наші земляки – батьки дітей та самі хлопчики і дівчатка, які також протягом чотирьох років їздили на відпочинок до Португалії.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...