Життя для того, щоб любити

Про вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) світ довідався в 1981 році. Сьогодні висловлено чимало гіпотез щодо походження цього вірусу, але жодна з них не має достовірного наукового підтвердження.

У 1986 році на Міжнародній конференції з проблем СНІДу було заявлено, що ВІЛ викликає синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД).

За 25 років, що минули з моменту виявлення вірусу імунодефіциту людини, СНІД розповсюдився в усьому світі. Сьогодні загальна кількість носіїв вірусу становить близько 55 млн., а щодня інфікується ще майже 15 -16 тис. осіб В Україні з 1987 по 1995 роки було зареєстровано 117 ВІЛ-інфікованих, а з 1995 року розпочався стрімкий ріст ВІЛ-інфекції. За даними офіційної статистики, в Україні понад 1% від усього населення – ВІЛ-інфіковані.

На території України ВІЛ поширюється переважно кількома шляхами: ін’єкційним, статевим і від ВІЛ-інфікованих жінок до новонароджених дітей. У 2001 році основним шляхом інфікування вірусом імунодефіциту був парентеральний (ін’єкційне введення наркотичних речовин), а зараз зростає кількість інфікування статевим шляхом .

Виходячи з того, що ВІЛ-інфекція руйнує імунну систему організму, однією з важливих проблем суспільства є забезпечення здорового способу та якості життя населення, виховання розуміння цінності життя, його неповторності. Такий стан проблеми, безумовно, потребує розробки та втілення ефективних комплексних програм за різними стратегічними напрямками. Основне місце в цій роботі з населенням України, в першу чергу – дітьми та молоддю. Відповідно до Концепції стратегії Уряду щодо запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, ряду національних та міжнародних програм, проектів щодо впровадження їх у життя працівниками Іванківського центру «Довіря» здійснюється кропітка робота з питань пропаганди здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу.

 p8170005.JPG

До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом практичним психологом Ольгою Гаркушею Іванківського центру «Довіря» був проведений тренінг “Життя для того, щоб любити” серед підлітків Макарівської, Русаківської, Запрудської ЗОШ І-ІІ ст.

 p8170003.JPG

 p9010003.JPG

Учасники ознайомилися з історією виникнення хвороби, стадіями розвитку інфекції в організмі, шляхами передачі від однієї людини до іншої, методами лікування, міфами та фактами про ВІЛ/СНІД, українським законодавством щодо проблеми, ступенями ризику ВІЛ-інфікування та способами запобігання інфекції. Підлітки поділилися своїми враженнями про отриману інформацію, подякували тренеру і зробили висновок про важливість власного захисту від ВІЛ.

Практичний психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...