Навчальний семінар

Навчальний семінар для журналістів щодо наслідків Чорнобильської катастрофи

За сприяння Представництва Програми розвитку ООН (ПРООН) для представників ЗМІ та журналістів було проведено семінар-тренінг «Життя на територіях, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: погляд у майбутнє», який відбувся в м. Гомелі (Республіка Білорусь) 22 – 25 березня 2011 р.

 img_2873.jpg

Семінар-тренінг проводився зусиллями чотирьох агентств ООН: Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), ПРООН в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Розвиток міжнародної дослідницької та інформаційної мережі по Чорнобилю (ІСRIN )». Національний організатор в Республіці Білорусь – Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Мета семінару-тренінгу: інформування представників ЗМІ та журналістів про вплив радіаційного опромінення на людину і навколишнє середовище, радіаційних ризики, перспективи соціально-економічного розвитку регіонів, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

 img_3013.jpg

До участі запрошувалися журналісти, працівники ЗМІ, які зацікавлені в підготовці матеріалів по Чорнобильській проблематиці.

Семінар проводився як спільний захід для представників з України, Білорусії та Росії.

З української сторони в семінарі приймала участь група журналістів, представники регіональних ЗМІ і  представник Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації.

 img_3025.jpg

Соціально-психологічні наслідки аварії на ЧАС було представлено в докладі Мельницької Т.Б., професора кафедри психології Обнинського інституту атомної енергетики НІЯУ «МІФІ»

Рекомендації Чорнобильського форуму:

– Подолання наслідків аварії на ЧАЕС повинно основуватися на п’яти загальних принципах:
– Соціально-орієнтовний підхід;
– Протидія культурі залежності;
– Концетрації та цілеспрямованості;
– Стійкості та розвитку;
– Багатоступеневим змінам.

 Підготувала І.В.Превор, психолог Центру

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...