“Я дуже хороший”

Практичний психолог Ольга Гаркуша  для дітей Іванківських ЗОШ І-ІІІ ст. , які вперше поїдуть на оздоровлення за кордон  влітку 2011 року, проводить соціально-психологічний тренінг  спілкування “Я дуже хороший” в центрі “Довір’я” з листопада місяця щосереди з метою сприяння формуванню в дітей самосвідомості, самооцінки й почуття власної гідності як основи становлення гармонійно розвиненої особистості.

Основним методом занять обрано гетеоністичний, суть якого полягає у встановленні взаємозв’язку між самопізнанням і пізнанням навколишнього. В рамках цього підходу побудована логіка курсу: усвідомлення гуманних цінностей, пізнання себе як особистості, пізнання деяких законів життя через розуміння значущості іншого й визнання його прав на добре до себе ставлення.  Курс складається з чотирьох розділів: “Достоїнства бувають різні”, “Таємниця мого “Я””, “Я та інші”, “Кодекс честі”.

Основна форма взаємодії під час занять – індивідуально-групова робота з використанням усного та писемного мовлення.

 img_2045.jpg

Заняття починаються розминкою, яка забезпечує вихід емоційної напруги дітей, спричиненою зосередженістю уваги протягом навчального дня, усуває або послаблює психологічні бар’єри, що заважають взаємодії в групі, створює стан сприйнятливості дітей до виховного впливу, налаштовує їх на сприймання інформації різними аналізаторами. Спільні позитивні емоції створюють стан упевненості, активності й психологічної врівноваженості. 

Заняття побудовані на принципі добровільної участі дитини у виконанні завдань, принципі творчого співробітництва. Важлива умова його – відчуття дітьми поваги до думки кожного, психологічна захищеність від критики та приниження. На це працює відсутність зразків, які неодмінно потрібно наслідувати, єдино правильних відповідей, стандартів досягнень, бальних оцінок. Потяг до творчої активності підтримується технологією проведення занять, змістом розповідей, прийомами театралізації. 

 img_2049.jpg

Психолог забезпечує кожній дитині можливість виявити його справжні почуття, переживання, думки, а не засвоєні зразки поведінки, враховує рівень можливостей і реальних досягнень учасника, ступінь відкритості у спілкуванні.

Дітям дуже подобаються такі заняття. Адже тут вони знайомляться не лише  один з одним, а й пізнають краще себе та навколишній світ. Учасники вже ознайомилися зі способами  як подарувати іншій людині радість, створили картинну галерею “Сонячні барви”. Вони з нетерпінням чекають наступного заняття і з радістю спішать на нього.

 


 


google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...