Вмикайся, стань волонтером!

Національний волонтер ООН з молодіжного розвитку в Іванківському районі в проекті “Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні” Субботіна Валентина організувала семінар з розвитку волонтерського руху з молодіжними лідерами району у приміщенні районного центру дитячої та юнацької творчості 25 листопада до Міжнародного дня волонтера. Перед учасниками семінару виступили Старжинська Людмила (с.Розважів), Крижанівський Володимир (смт.Іванків), Проява Вадим (с.Сукачі), Матюханов Олег (с.Катюжанка) – волонтери Іванківського району, Коваленко Валентина Володимирівна – начальник відділу у справах сім’ї та молоді Іванківської районної державної адміністрації.

Голова Іванківської районної молодіжної організації “ОМІ” Світлана Вождаєнко та практичний психолог Центру “Довір’я” Ольга Гаркуша провели з учасниками тренінг “Вмикайся, стань волонтером!” з метою сприяння розвитку та використанню потенціалу молодих лідерів в інтересах становлення громадянського суспільства.

 sdc18484.JPG

Тренінг розпочався зі вступної частини, на якій була представлена тренінгова програма, мета та задачі тренінгу, учасники ознайомилися з регламентом, налаштувалися на активну творчу роботу.

Робота продовжувалась зі знайомства учасників тренінгу для створення комфортної емоційної атмосфери, яка сприяла результативній співпраці в групі. На тренінгу були присутні учасники з Іванкова та Іванківського району (с. Сукачі, с. Розважів, с. Русаки). Усі – представники молодіжних центрів.

Для того, щоб визначити основні напрямки в подальшій роботі тренінгу, учасники сформулювали свої очікування. Від тренінгу учасники очікували набуття досвіду щодо волонтерської діяльності, корисної інформації, плідної активної роботи, знайомства з новими друзями, дізнатись про нові перспективні напрямки роботи волонтерів та морального задоволення.

На наступному етапі були прийняті та обговорені учасниками правила групи, які забезпечили результативність роботи групи та показали важливість розробки та дотримання визначених правил, за якими здійснюється взаємодія, як в групі людей, так і в громаді та суспільстві.

 sdc18548.JPG

За допомогою мозкового штурму учасники визначили поняття “волонтер”, “волонтерство”, звертаючись до власного досвіду. Учасники визначили, що волонтер – це людина, яка на засадах добровільності бере участь у роботі державних та громадських організацій. Після чого кожен подав пропозиції про можливі функції волонтерів для реалізації цілей та задач та створили ” Дерево ідей” відносно діяльності волонтерів у організації – інформаційно-просвітницька діяльність, допомога людям похилого віку, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, профілактика негативних явищ, організація дозвілля, озеленення та очищення території.

Під час ділової гри “Соціальне партнерство” учасники кожної мікрогрупи запропонували свою ідею соціального проекту, обґрунтувавши його актуальність та визначивши механізм реалізації – “За щасливе дитинство” (збір іграшок для дітей із соціально-незахищених сімей с. Розважів), “З Україною в серці” (збір коштів під час святкування Дня молоді в Іванкові для дітей-сиріт), “Добро починається з тебе” (проведення свята Миколая в Іванківському дитячому будинку “Гніздечко”), “Чисте село – краще життя” (прибирання та озеленення села Розважів), “Ми за чисте довкілля” (прибирання с. Сукачі), “Ми проти шкідливих звичок” (акція за здоровий спосіб життя у с. Сукачі).

На завершення учасники поділилися враженнями від тренінгу та підвели підсумки тренінгу, закріпили отриману інформацію, знання та навички, позитивні результати тренінгу. Потім учасники по колу подякували тренерам та один одному за хорошу роботу, за позитивні емоції, побажали дуже багато приємного і виявили бажання працювати волонтерами на благо Іванкова та Іванківського району.

Практичний психолог Ольга Гаркуша

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...