Психогігієна професійної діяльності

Вже не вперше проводяться психологічні заняття з прикордонниками ВПС «Іванків». У листопаді був проведений тренінг «Психогігієна професійної діяльності» з метою ознайомлення з системою заходів, спрямованих на збереження і зміцнення психічного здоров”я людини. Психогігієна з часу її зародження була постійно і безпосередньо повязана з психопрофілактикою, попередженням виникнення, формування і розвитку психічних хвороб. Але якщо психопрофілактика більше націлена на попередження виникнення конкретних психічних розладів, то основною задачею психогігієни є формування і підтримка психічного здоров”я.

 img_2071.jpg

Заняття розпочалося з представлення тренінгової програми, знайомства з учасниками групи, прийняття правил та очікувань учасників. Психолог Ольга Гаркуша ознайомила з поняттям «психогігієна», завданнями та методами. Разом з учасниками визначили поняття «здоров”я». За допомогою методики «Колесо життя» учасники змогли дати оцінку своєму здоров”ю. Ця методика була запропонована Біллом Райном – професором школи соціальної роботи Макгіл – університету (Канада), в якій він пропонує концепцію поняття «здоров”я», в основу якої покладено світогляд перших поселенців Канади, котрі сприймали життя як колесо. Відповідно до цього світогляду все в житті має співіснувати в гармонії.

 img_2075.jpg

Потім тренер ознайомила учасників з інформацією про те, що здоров”я залежить від таких основних факторів: спадковості – на 20%, рівня медицини – на 10%, екології – на 20%, способу життя – на 50%. Після чого прикордонники обговорили ситуації, які впливають на психічне самопочуття особистості, серед яких назвали: професійну діяльність, стосунки в колективі, сімейне та матеріальне становище, оточення, культурний рівень, мислення особистості, самооцінка, депресія, хвороби, сон, перенапруження , ЗМІ. Внаслідок роботи у малих групах учасники виробили шляхи до психічного здоров”я: вести здоровий спосіб життя, розвивати комунікативні навички, будувати гармонійні сімейні стосунки, розвивати свій духовний та інтелектуальний рівень, організовувати якісний відпочинок, розвивати позитивне мислення, оволодіти методами психічної саморегуляції та психологічної корекції, нормалізувати сон, раціонально харчуватися, ознайомитися із засобами зняття нервово-емоційної напруги, оточувати себе прекрасним. Кожен зробив свої висновки і визначив три кроки для покращення власного психічного здоров”я. На завершення всі дякували тренеру за корисне та цікаве заняття.

google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

You may also like...